تجلیل آکادمی بفتا از «کریستوفر نولان»

تجلیل آکادمی بفتا از «کریستوفر نولان»

“بفتا” با نگاهی به زندگی کریستوفر نولان در قالب «یک زندگی در قالب تصاویر» از این فیلمساز تجلیل می کند.این رویداد یکم دسامبر در مرکز اصلی بفتا در لندن برگزار می شود.
“زندگی در قالب تصاویر” بفتا یک مجموعه سابقه  دار از مصاحبه هایی است که با برخی از بزرگترین استعدادهای هنری جهان انجام می شود.
پیش از این در این سری از برنامه ها با کنت برانا، کیت بلانشت، وایولا دیویس، هلن میرن، آلن ریکمن، مارتین اسکورسیزی، مریل استرپ و کیت وینسلت مصاحبه شده است.
از زمانی که کریستوفر نولان نخستین فیلم بلندش را با عنوان «تعقیب» در سال ۱۹۹۸ ساخت، شماری از مطرح ترین فیلم های سینمایی جهان را نوشته و ساخته است که «ممنتو» در سال ۲۰۰۰، «بی خوابی»  در سال ۲۰۰۲، «حیثیت» در سال ۲۰۰۶ و «سرآغاز» یا «تلقین» در سال ۲۰۱۰ از جمله آنها هستند.
نولان سازنده سه گانه «شوالیه تاریکی» بوده و تریلر علمی تخیلی «بین ستاره ای» را ساخته که هر دو برنده جایزه بفتا و اسکار برای جلوهای ویژه شدند. او پیشتر نیز سه نامزدی بفتا کسب کرده بود.
جدیدترین فعالیت نولان نوشتن فیلمنامه و ساخت فیلم تحسین شده «دانکرک» درباره جنگ جهانی دوم بود که با بازی مارک ریلنس، تام هاردی و سبلین مورفی شکل گرفت.

 

منبع: icinema

بازدید کلی 63 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.