چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

اعتراض ستاره‌های موسیقی به حق نگهداری و حمل اسلحه در امریکا

اعتراض ستاره‌های موسیقی به حق نگهداری و حمل اسلحه در امریکا

پس از تیراندازی مرگ بار در لاس وگاس، لیدی گاگا، جان میِر، چین اسموکرز و موزیسین های بسیار دیگری از سبک های مختلف موسیقی در شبکه های اجتماعی خواهان تصویب قوانین محکمی برای کنترل اسلحه در ایالات متحده امریکا شدند.
حادثه تیراندازی لاس وگاس که روز یکشنبه ۱۲ مهر ماه رخ داد، ۵۸ کشته و بیش از ۵۰۰ نفر مجروح به جا گذاشت. شخص مهاجم، استفان پادوک ۶۴ ساله که به سرعت پس از حادثه شناسایی شد از طبقه سی ودوم هتلی به روی مخاطبان فستیوال موسیقی Route 91 Harvest آتش گشود و پلیس بعد از حادثه جسد او را در اتاقش پیدا کرد.

در پی این حادثه در کنار عده زیادی از هنرمندان که در صفحات خود در شبکه های اجتماعی تسلیت گفتند و از مردم تقاضای کمک کردند، عده ای هم به قوانین مربوط به حمل و نگهداری اسلحه در امریکا تاختند و با ابراز انتقادات شدید خود نسبت به اوضاع موجود، خواهان ایجاد قوانین جدی تری برای کنترل سلاح های شخصی شدند.
از جمله لیدی گاگا، ستاره سرشناس موسیقی پاپ در حساب توئیتر خود نوشت: «رک و ساده [بگویم] این تروریسم است. ترور هیچ نژاد، جنسیت یا مذهبی نمی شناسد. دموکرات ها و جمهوری خواهان همگی باید هم اکنون با یکدیگر متحد شوند.» گاگا این توئیت را همراه با توئیت دیگری که در آن مقصر اصلی را قانون گذاران دانسته بود، با هشتک «کنترل اسلحه» منتشر کرد.

آریانا گرانده نوشت: «قلبم شکسته است. ما به عشق، اتحاد، صلح و کنترل اسلحه نیاز داریم و به آدم هایی نیاز داریم که این اتفاق را ببینند و آن را همان که هست بنامند یعنی تروریسم»

جاین میر نیز در توئیت های متعددی به این مسئله پرداخت و از نبود قوانینی برای کنترل درست اسلحه و نقش صاحبان قدرت در اینگونه حوادث انتقاد کرد.

 

منبع: nava.ir

بازدید کلی ۵۰ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.