پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

آخرین اثر لئونارد کوهن سال آینده منتشر می‌شود

آخرین اثر لئونارد کوهن سال آینده منتشر می‌شود

منتخبی از شعرهای منتشر نشده لئونارد کوهن، در سال آینده میلادی منتشر خواهد شد. این مجموعه که «شعله» یا The Flame نام دارد در روزهای آخر حیات کوهن جمع آوری و تدوین شده است.

کوهن خود شعرها و ترتیب آنها را برای این کتاب انتخاب کرده است و به گزارش گاردین بخش عمده ای از این مجموعه آثار جدیدی هستند.
موزیسین و شاعر اسطوره ای کانادایی که روز ۷ نوامبر سال ۲۰۱۶ در سن ۸۲ سالگی درگذشت، اولین مجموعه شعرش را در سال ۱۹۵۶ منتشر کرد و در طول این سالها ۱۲ مجلد دیگر به آن افزود. او همچنین، پیش از آنکه موسیقی را در اواخر دهه ۶۰ میلادی حرفه اصلی خود قرار دهد، ۲ رمان به نام های The Favorite Game و Beautiful Losers’ منتشر کرد.
انتشارات کنونگِیت، ناشر این مجموعه، The Flame را با عبارت «یک فصل پایانی فوق العاده قدرتمند برای حکایت حرفه ادبی کوهن» توصیف کرده است.
رابرت کوری، مدیربرنامه کوهن به گاردین گفت: «کوهن در ماه های پایانی حیات تمرکزش را روی تمام کردن این کتاب گذاشته بود و این مجموعه را از شعرهای منتشر نشده و بخشی هم از دفترچه های قدیمی اش بیرون کشید.»
«با اینکه سلامتی او رو به تحلیل بود اما کسی انتظار مرگش را نداشت. آنها که افتخار همراهی او را در این دوران داشتند متوجه شده بودند که شعله اشتیاق به زندگی تا آخرین نفس، درون او روشن بود. این کتاب درست چند روز پیش از مرگش تمام شد و همین شاهدی است بر شدت و روشنایی آتشی که درون او شعله ور بود.»
کتاب The Flame، علاوه بر شعرهای کوهن از دفترچه های یادداشت  او بهره می جوید که به بیان کنونگیت بسیار «شاعرانه» هستند و «نگاهی بی سابقه و صمیمی به درون ذهن و زندگی هنرمند و متفکر سرشناس» را امکان پذیر می سازند.

 

منبع: nava.ir

بازدید کلی ۳۰ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.