دونالد ترامپ در یک تئاتر ایرانی

دونالد ترامپ در یک تئاتر ایرانی

مرتضی ضرابی بازیگر نمایش «خرده ریز» با اشاره به اینکه در این اثر شکاف بین انسان ها به تصویر کشیده می شود، یادآور شد هرگاه در تئاتر به کمک وی نیاز باشد او دریغ نخواهد کرد
مرتضی ضرابی بازیگر نمایش محیطی «خرده ریز» درباره حضور در این اثر نمایشی گفت: نمایش «خرده ریز» به کارگردانی سارا کریمیان اجرای خود را از ۲۰ شهریور در کافه تریای مجموعه تئاتر شهر آغاز می کند. این نمایش پیش از این در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر اجرا شد که نامزد دریافت ۵ جایزه بود که جایزه بهترین بازیگر مرد بخش محیطی را از آن من کرد.
وی ادامه داد: این نمایشنامه آخرین اثر ادوارد آلبی قبل از مرگ است که خود آلبی نیز آن را به صحنه برده و برای اولین بار در ایران ترجمه شده است. همه اتفاقات این نمایش در یک کافه رخ می دهد به همین دلیل کارگردان برای اجرا، کافه تریای تئاتر شهر را انتخاب کرده است.
ضرابی درباره ویژگی های این متن نمایشی توضیح داد: ادوارد آلبی در نگارش این متن مشکل عدم ارتباط افراد با جامعه و تضاد ۲ نسل را مطرح می کند. او افرادی را به نمایش می گذارد که ایده آل ها و آرمان های شان از هم فاصله زیادی دارد. این سال ها با روی کار آمدن فضای مجازی و فعال شدن اینترنت آدم ها از هم دور شده اند و دغدغه آلبی نیز در این اثر نمایشی تکنولوژی و فاصله ای است که بین نسل های مختلف و حتی افراد هم نسل به وجود آورده است. ادوارد آلبی آنقدر در این نمایشنامه آینده نگر است که حتی نام فردی به اسم ترامپ نیز به عنوان یک شخص پولدار آمریکایی در نمایشنامه آورده می شود که منظور همان دونالد ترامپی است که اکنون رییس جمهور آمریکاست.
بازیگر فیلم «پرده آخر» یادآور شد: این نمایش ۹ بازیگر دارد که من نیز نقش نویسنده را برعهده دارم. در این اثر هر کدام از کاراکترها مسایل و مشکلات شان را مطرح می کنند و تماشاگران نیز وارد تعامل و بحث با شخصیت ها می شوند. در حقیقت در این اجرا مخاطبان نیز به بازی گرفته می شوند و کاراکترها را همراهی می کنند.
ضرابی در پایان درباره کم کاری اش در عرصه تئاتر بیان کرد: هرگاه تئاتر از من کمک خواسته، دریغ نکرده ام. چند سال قبل در نمایش «ادیپوس» به کارگردانی امین اصلانی بازی کردم و نمایش «مونوپولی در چهارراه حوادث» را در تالار حافظ به صحنه بردم و در چند کار دیگر نیز همکاری داشتم. زمانی هم که بازی در این نمایش پیشنهاد شد به دلیل اینکه مشکلات بشر امروز و فاصله عمیق بین انسان ها را مطرح می کرد، پذیرفتم که در کار حضور داشته باشم بنابراین اگر نمایش خوبی پیشنهاد شود و به کمک من احتیاج داشته باشند حتما برای حضور در آن کار استقبال خواهم کرد.
نمایش «خرده ریز» نوشته ادوارد آلبی و کارگردانی سارا کریمیان اقبال از ۲۰ شهریور ساعت ۱۸ در کافه تریای مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود. بازیگران این نمایش مرتضی ضرابی، معصومه عزیز محمدی، علی جدیدی، بیتا مویریان، بنیامین بخشی زاده، رها مقدم، احسان بیات فر، مژگان نظری و سارا کریمیان اقبال هستند.

منبع: mehrnews.com

بازدید کلی 30 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.