رابرت ردفورد: می‌خواستم قبل از مرگ یک فیلم دیگر با جین فوندا بازی کنم

رابرت ردفورد: می‌خواستم قبل از مرگ یک فیلم دیگر با جین فوندا بازی کنم

درام عاشقانه «ارواح ما در شب» با بازی جین فوندا و رابرت ردفورد در سومین روز جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد. همزمان با اولین اکران جهانی این فیلم، دو ستاره کهنه کار هالیوود با دریافت جایزه افتخاری شیر طلایی به خاطر یک عمر دستاورد حرفه ای تقدیر شدند.

فوندا و ردفورد همچنین با حضور بر روی فرش قرمز قدیمی ترین جشنواره سینمایی اروپا، از چهارمین همکاری مشترک شان بر پرده سینما گفتند. ردفورد 81 ساله به خبرنگاران گفت: «دلم می خواست قبل از مرگم حتما یک فیلم دیگر با او (فوندا) بازی کنم.»

درام امریکایی «ارواح ما در شب» جدیدترین ساخته ریتش باترا فیلمساز هندی روایتگر داستان یک زن و مرد بیوه است که بعد از سال ها همسایگی، بالاخره تصمیم به معاشرت و برقراری رابطه با یکدیگر می گیرند تا تنهایی مشترک شان را پر کنند. این فیلم 101 دقیقه ای تا کم تر از یک ماه آینده (29 سپتامبر) توسط پخش آنلاین «نتفلیکس» در دسترس کاربران اینترنت قرار می گیرد.

فوندا هم در تکمیل صحبت های همکار قدیمی اش و در توضیح انگیزه اش برای همکاری دوباره با ردفورد گفت: «بعد از آخرین فیلمی که با هم بازی کردیم، موسسه ساندنس آغاز به کار کرد و حالا آن چه که او بنیانگذارش بوده، سینمای امریکا را به معنای واقعی در عمیق ترین ابعادش تغییر داده است. دلم می خواست بتوانم با او وقت بگذرانم و ببینم خودش تا چه اندازه عوض شده است.»

ستاره 79 ساله هالیوود همچنین اضافه کرد: «دلم می خواست بتوانم دوباره عاشقش بشوم. در فیلم «پابرهنه در پارک» نمی توانستم یک لحظه هم بی خیالش بشوم. از دست من آسایش نداشت. این بار هم ظرفیت و انرژی شخصیت من و شخصیت او تا اندازه ای شبیه همان فیلم بود. واقعا خوشحالم که این فیلم های مشترک در کارنامه مان هست. زمانی نقش زوج جوان و عاشقی را بازی کردیم که با هم ازدواج می کنند و حالا، در نقش زوج سالخورده ای ظاهر شده ایم که دلباخته یکدیگر می شوند و به وصال هم می رسند.»

در ادامه نشست خبری این فیلم، ردفورد همچنین به اولین همکاری مشترک شان با فوندا در فیلم «تعقیب» (1966) اشاره کرد. ردفورد در این باره گفت: «به نظر من، کار کردن با جین همیشه راحت و بی دردسربوده. وقتی با کسی کار می کنم که در کنارش همه چیز سر جای خودش است و نیاز به بحث و گفت وگوی طولانی نیست واقعا لذت می برم. یک عشقی این وسط وجود دارد و یک ارتباطی هست.»

اگرچه بازیگر کهنه کار امریکایی و بنیانگذار جشنواره فیلم مستقل ساندنس تمایلی به صحبت درباره سیاست نداشت اما در اشاره به جو حاکم بر امریکای این روزها گفت: «تنها تصورم این است که باید به آینده امیدوار بود. به نظرم این تنها چیزی است که می توانیم رویش حساب باز کنیم. چون بعید می دانم در حال حاضر، آن قدر که باید و شاید، امیدوار باشیم. به همین خاطر، اگر حواس مان را جمع آینده کنیم و به این فکر کنیم که حرکت در کدام مسیر می تواند امیدبخش باشد، به نظرم روش سلامت تری در پیش گرفته ایم.»

فوندا هم در تکمیل صحبت های همکارش اضافه کرد: «به نظرم مهم ترین مسئله نجات زمین است و معنایش این است که به تغییر و تحول بسیار زیادی به ویژه در کشور خودمان نیاز است.»

ردفورد در پایان تاکید کرد: «و اگر به آینده نسل های بعدی اهمیت می دهیم، مسئولیتی داریم. فقط یک کره زمین وجود دارد. پیشاپیش، بنا به دلایل بسیاری از جمله توسعه و پیشرفت، بلا به سرش آمده … به نظرم ما مسئولیم برای حفظ همه آن چه روی این سیاره باقی مانده، تمام تلاش مان را به کار ببندیم.»

اغلب منتقدان حاضر در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز ضمن تمجید از بازی ردفورد و فوندا، تماشای درام عاشقانه «ارواح ما در شب» را تجربه ای لذت بخش برای نسل پا به سن گذاشته توصیف کرده اند.

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 61 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.