حمایت ستاره «جنگ ستارگان» از تحریم دونالد ترامپ در توییتر

حمایت ستاره «جنگ ستارگان» از تحریم دونالد ترامپ در توییتر

مارک همیل ستاره مجموعه سینمایی «جنگ ستارگان» در حمایت از ایده تحریم دونالد ترامپ، با پرداخت مبلغی به کمپین خریداری شبکه اجتماعی «توییتر» پیوست. همزمان، بازیگر و صداپیشه 65 ساله امریکایی با انتشار پستی در صفحه توییترش، ضمن اعلام کمک مالی خود به جنبش «GoFundMe» بر هجوآمیز بودن این حرکت تاکید کرده است.

کمپین یادشده با هدف خریداری توییتر به منظور تحریم حساب کاربری رییس جمهور فعلی امریکا و پایان دادن به فعالیت های جنجال ساز و خطرناک او در این شبکه اجتماعی به راه افتاده است.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، هدف این کمپین جمع آوری مبلغی برابر با یک میلیارد دلار است و تاکنون بیش از 80 هزار دلار از سوی حامیان این جنبش اهدا شده است. بنابراین، تا دستیابی به هدف نهایی که تحریم دونالد ترامپ است راه درازی در پیش است.

والری ویلسن از نیومکزیکو بنیانگذار اصلی این کمپین است که گفته استفاده ترامپ از توییتر به واسطه مقام کنونی اش دیگر به مسئله مرگ و زندگی تبدیل شده است. به عقیده ویلسن، چنانچه این کمپین بتواند به هدفش دست یابد به عنوان تنها سهامدار اصلی توییتر، قوانینی علیه تهدید به خشونت، ارعاب و نفرت پراکنی و تحریم ترامپ وضع خواهد کرد.

ویلسن همچنین در صفحه این کمپین یادآور شده است: «چنانچه نتوانیم به هدف نهایی مان دست یابیم اما مبلغ قابل توجهی پول جمع آوری شود، آن را به عنوان نماد حمایت عمومی و همچنین اهرم فشار بر توییتر استفاده خواهیم کرد. به علاوه، کل مبلغ جمع آوری شده به سازمان غیرانتفاعی «گلوبال زیرو» که پرچمدار مقاومت در برابر جنگ هسته ای است، اهدا خواهد شد. (نتیجه هر چه باشد، من یک قران از این پول یا عواید مالی آن را نزد خود نگاه نخواهم داشت.)»

همیل بازیگر نقش «لوک اسکای واکر» در مجموعه «جنگ ستارگان» یکی از منتقدان همیشگی و صریح دولت ترامپ بوده است. او به زودی با «آخرین جدای» جدیدترین دنباله میراث جرج لوکاس به سالن های سینما می آید.

همیل حمایت از هشتگ خریداری توییتر را حرکتی نمادین و هجوآمیز دانسته است. این بازیگر 65 ساله همچنین در ادامه پست توییترش با لحنی طنزآمیز جمع آوری یک میلیارد دلار را به سخره گرفته و تاکید کرده: «به علاوه، من دلم می خواهد او به انتشار توییت هایش ادامه بدهد، چون مهر تاییدی است بر هشتگ ترامپ روسیه/ مولر (مدیر اجرایی اف بی آی).»

در ماه های گذشته، ترامپ بارها و بارها به خاطر برخورد ظالمانه و اظهارات گستاخانه اش در شبکه اجتماعی توییتر با انتقادهای گسترده روبه رو شده است.

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 45 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.