اما استون پردرآمدترین بازیگر زن دنیا شد

اما استون پردرآمدترین بازیگر زن دنیا شد

اما استون ستاره فیلم موزیکال «لا لا لند» در آخرین فهرست سالانه ای که مجله اقتصادی «فوربز» منتشر کرده، به عنوان پردرآمدترین بازیگر زن سال ۲۰۱۷ معرفی شده است. بازیگر ۲۸ ساله امریکایی با کسب ۲۶ میلیون دلار درآمد در یک سال گذشته موفق شد جنیفر لارنس همتای ۲۷ ساله خود را بعد از دو سال پیاپی صدرنشینی در فهرست سالانه فوربز شکست بدهد.

افزایش دستمزد استون را باید به اعتبار اجرای تحسین شده او در نقش «میا» در دومین فیلم بلند دیمین شزل دانست که کم تر از یک سال پیش، جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برایش به ارمغان آورد.

اوایل سال ۲۰۱۷، استون در یکی از مصاحبه هایش درباره برابری جنسیتی و همچنین دستمزد بازیگران مرد و زن حرف زد و گفت همتایان مردش دستمزدهای پایین تری گرفته اند تا او بتواند به میزان برابر دستمزد دریافت کند. استون در این باره توضیح داد: «آنها این کار را در حق من انجام دادند چون احساس می کنند درست و عادلانه اش همین است.»

همزمان، جنیفر انیستن با کسب ۲۵٫۵ میلیون دلار درآمد و رتبه دوم فهرست سالانه فوربز در میان بازیگران زن پیشتاز به شمار می رود. در حالی که یک دهه از پایان مجموعه محبوب و پرطرفدار «فرندز/ دوستان» می گذرد اما انیستن به عنوان یکی از ستاره های آن سریال همچنان در اوج به سر می برد و میلیون ها دلار در سال درآمد دارد.

اما واتسن بازیگر ۲۷ ساله بریتانیایی و ستاره مجموعه سینمایی «هری پاتر» که چند ماه پیش، بازسازی «دیو و دلبر» را بر پرده سینماها داشت، تنها بازیگر جدیدی است که توانسته به فهرست فوربز راه پیدا کند. فروش جهانی این فیلم به عنوان محصول ۲۰۱۷ دیزنی به بیش از ۱٫۲۶ میلیارد دلار رسیده و تا اینجا پرفروش ترین فیلم سال لقب گرفته است.

سال گذشته، نام چهار بازیگر زن با دستمزد بالای ۲۰ میلیون دلار در فهرست فوربز به چشم می خورد، در حالی که در فهرست امسال تنها سه بازیگر زن با این میزان دستمزد حضور دارند.

فهرست ۱۰ بازیگر زن پردرآمد سال ۲۰۱۷ به شرح زیر است:

۱-  اما استون / ۲۶ میلیون دلار

۲- جنیفر انیستن / ۲۵٫۵ میلیون دلار

۳- جنیفر لارنس / ۲۴ میلیون دلار

۴- ملیسا مک کارتی / ۱۸ میلیون دلار

۵- میلا کونیس / ۱۵٫۵ میلیون دلار

۶- اما واتسن / ۱۴ میلیون دلار

۷- شارلیز ترون / ۱۴ میلیون دلار

۸- کیت بلانشت / ۱۲ میلیون دلار

۹- جولیا رابرتس / ۱۲ میلیون دلار

۱۰- ایمی آدامز / ۱۱٫۵ میلیون دلار

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 48 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.