بیل کلینتون ۷۰ ساله شد + نکات عجیبی درباره زندگی او که نمی‌دانستید

بیل کلینتون ۷۰ ساله شد + نکات عجیبی درباره زندگی او که نمی‌دانستید

بیل کلینتون، ۴۲ امین رییس جمهور آمریکا، امروز ۷۰ ساله می شود. او ۱۹ آگوست ۱۹۴۶ در آرکانزاس به دنیا آمد. پدر او فروشنده دوره گرد بود که سه ماه قبل از تولد بیل، بر اثر یک حادثه رانندگی درگذشت. پس از این واقعه مادر او به ایالت نیواورلئان رفت تا پرستاری بخواند و بیل را پیش پدربزرگ و مادربزرگش گذاشت که یک مغازه بقالی محلی داشتند. مادر او پس از اتمام تحصیلاتش از آرکانزاس بازگشت و با مردی به نام راجر کلینتون که دلال خرید و فروش ماشین بود ازدواج کرد و بیل نام خانوادگی پدرخوانده اش را برای خود برگزید.

هرچند او در ۱۵ سالگی نام خانوادگی پدرخوانده اش را برگزیده بود اما در واقع پدرخوانده خوبی نداشت. بیل در خاطراتش از پدرخوانده اش با عناوینی مثل قمارباز و دائم الخمر یاد می کند که دائما مادر و برادر ناتنی اش را اذیت می کرده است.

علاقه او به قانون و حقوق از دبیرستان شروع شد و او می گوید یکی از معلمانش به نام الیزابت ماک، به او گفت که استعداد فوق العاده ای برای این دارد که حقوق بخواند و وکیل شود.

بیل کلینتون از دانشگاه جورج تاون و با خواندن رشته علوم سیاسی شروع کرد و عالی ترین مدرک خود را در دانشگاه یِل گرفت.

او از سال ۱۹۹۳ تا سال ۲۰۰۱ (دو دوره) رئیس جمهور آمریکا بود. او همسر هیلاری کلینتون است که سال ۲۰۱۷ برای نامزدی ریاست جمهوری مقابل ترامپ قرار گرفته بود.

آنها دختری به نام چلسی دارند که او نیز دستی بر آتش سیاست دارد.

بیل و هیلاری اکنون در کانادا مشغول گذراندن تعطیلات خود هستند.

 

منبع: wikipedia.com

بازدید کلی 64 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.