ارشا اقدسی: ۲۶ بار با ماشین چپ کرده‌ام

ارشا اقدسی: ۲۶ بار با ماشین چپ کرده‌ام

سیدعلی ضیاء مجری تلویزیون دوشنبه ۲۳ مرداد ماه در «فرمول یک» میزبان ارشا اقدسی بدلکار شناخته شده و یک علاقمند به رشته بدلکاری بود.

ارشا اقدسی درباره نحوه آموزش رشته بدلکاری توضیح داد: «من از سال ۸۳ عاشق این حرفه شدم. وقتی زنده یاد پیمان ابدی به ایران آمد، اتفاقات خیلی خوبی افتاد و بسیاری از علاقمندان از جمله من او را که در غرب آموزش دیده و کار کرده بود پیدا کردیم.»

بعضی فکر می کنند بدلکاری راحت است
وی افزود: «بعضی ها فکر می کنند بدلکاری خیلی راحت است و چون اهل هیجان و نترس هستند می توانند بدلکار خوبی شوند، اما اینطوری نیست. در همه جای دنیا باید برای رسیدن به شرایط ایده آل و اهداف انتظار کشید و این شرایط فقط برای ایران نیست.»
طراح بدلکار سریال «شهرزاد» در پاسخ به سوال ضیاء درباره آینده کاری خود اظهار کرد: «همیشه از من می پرسند آینده بدلکاری چیست؟ همیشه می گویم وقتی بچه من بدلکار شد و نوه ام هم همین راه را ادامه داد، آن وقت می توان فهمید با گذشت دو نسل چه اتفاقی برای این حرفه تازه نفس در کشورمان رخ داده است.»

اقدسی تصریح کرد: «چندسال از جیب خوردم و ۱۰ سال از زمانی که با اراده وارد این حرفه شدم و پای حرفم ماندم می گذرد. حالا چند سالی است درآمد کسب می کنم و از این حرفه لذت می برم.»

وی درباره سختی هایی که در این راه تحمل کرده گفت: «یادم می آید در ترکیه یک هفته زیر باران خوابیده بودم تا نوبتم شود و از صخره بپرم. پول هم نداشتم لباس گرم بخرم و با همان لباس بالدار توی چادر می خوابیدم.»

از سرعت، ارتفاع و تاریکی می ترسم
این بدلکار با بیان اینکه از سرعت، ارتفاع و تاریکی می ترسم اما عاشق بدلکاری هستم، یادآور شد: «به نظرم ارتباط برقرار کردن با ترس خیلی جالب است. اینگونه علاقه من به آدمها بیشتر می شود. می دانم آدمها خیلی راحت می توانند بمیرند و برای همین خیلی نگران مال و اموال نیستم و به اتفاقات خوب فکر می کنم.»

اقدسی در پاسخ به خواسته ضیاء برای راهنمایی زندی نیز گفت: «او می تواند در کلاس های ما ثبت نام کند. هزینه کلاس ها ماهی ۳۰۰ هزار تومان است و هفته ای ۲ جلسه ۴ ساعته داریم. اما تا ۲ سال فرد شرکت کننده در کلاس ها می تواند به نتیجه برسد.»

تا به حال ۲۶ بار ماشین چپ کرده ام
طراح صحنه های بدلکاری فیلمهای سینمایی «رگ خواب» و «عصر یخبندان» درباره ویژگی های شغل خود توضیح داد: «وظیفه طراحان بدلکاری این است که تمام آن چیزهایی را که ممکن است در حادثه ای که بازسازی می کنند پیش بیاید، پیش بینی کند. مثلا من تا به حال ۲۶ ماشین چپ کرده ام و حالا دیگر می توانم جای دقیق سقوط ماشین را مشخص کنم.»

وی در این باره که آیا اعضای تیمش می توانند همپای او کار کنند، گفت: «بچه های تیم قابلیت کافی را دارند اما به دو دلیل نمی گذارم آنها این کار را انجام دهند. یک دلیلش این است که این کار خیلی کیف می دهد و من از این کار لذت می برم. اینکه یک ماشین گران را چپ کنی ورزش گرانی است که غیر از صحنه فیلم، وسع مالی من نمی رسد آن را تجربه کنم.»
اقدسی همچنین درباره قیمت بالای تجهیزات کارش گفت: «برای این کار باید کلاه کاسکت و کمربند خاصی داشت که فقط کلاه آن ۲۵۰۰ دلار قیمت دارد و من این ست را به مرور توانسته ام جمع کنم.»

او همچنین در این برنامه صحنه بدلکاری کوبیده شدن سر روی میز را روی آنتن زنده اجرا کرد و علی ضیاء نیز این صحنه را تمرین کرد!

منبع: khabaronline.ir

بازدید کلی 36 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.