انتقاد مهناز افشار از سانسور «عاشقانه»

انتقاد مهناز افشار از سانسور «عاشقانه»

مهناز افشار از پایان بندی و سانسور سریال «عاشقانه» انتقاد کرد. او از محدویت هایی مانند زمان، سانسور و مسائل مالی به عنوان عوامل چنین پایانی نام برده و گفته که سازندگان سریال برای فرار از سانسور مجبور به «خودسانسوری» شدند.
مهناز افشار گفت: خودش هم به عنوان یکی از عوامل این سریال معتقد است که پایان بندی کار مناسب نبوده است. وی با اشاره به اینکه پایان‎بندی بسیاری از سریال ها و فیلم‎های ایرانی دچار ضعف تعلیق است گفت عوامل متعددی در چگونگی تمام شدن یک فیلم یا سریال دخیل هستند.
بازیگر نقش گیسو ادامه داد: در مورد عاشقانه هم محدودیت هایی مانند زمان، سانسور و مسایل مالی باعث شد که عاشقانه اینگونه تمام شود.
این ستاره سینمای ایران که قبلا هم تجربه بازی در سریال های شبکه نمایش خانگی دارد، در ادامه انتقاد خود گفته است: «تغییر تصویر گیسو از چیزی که در ذهن مخاطب ساخته شده به کسی که ماموریت دارد فساد را در فعالیت های حاج یونس و پسرش کشف و برملا کند، در یک قسمت آن هم بعد از شانزده قسمت، نتیجه مطلوب ندارد.»
افشار بیان کرد: طبیعتا قصه، قصه روز و در ارتباط با طبقه ای است که این لوکس بودن را لازم دارد. دغدغه های این طبقه هم قرار بود مطرح بشود، اما من هم با این که گریم زیاد بوده موافقم. به همین دلیل ما در قسمت های پایانی سریال، هم برای بهتر شدن و هم برای فرار از سانسورها خودسانسوری کردیم.»
سریال «عاشقانه» به کارگردانی منوچهر هادی طی ماه های توزیعش با حاشیه های دیگری هم مواجه بود که به اختلاف میان سرمایه گذران ربط داشت. این سریال در نهایت با پخش هفده قسمت به پایان رسید.

منبع: آی سینما

بازدید کلی 39 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.