اما تورمن: «بیل را بکش» زندگی زنان زیادی را متحول کرد

اما تورمن: «بیل را بکش» زندگی زنان زیادی را متحول کرد

اوما تورمن ستاره بعضی از معروف ترین فیلم های کوئنتین تارانتینو شامل «پالپ فیکشن» و «بیل را بکش» یکشنبه گذشته با حضور در پنجاه و دومین جشنواره فیلم کارلووی واری درباره تاثیرات مثبت و تحول آمیزی که فیلم دوم بر مخاطبان زن داشته است، حرف های جالبی زد. تورمن ۴۷ ساله همچنین در پاسخ به این پرسش که پدرش در مقام یک راهب بودایی چه واکنشی به نقش خشونت آمیز او در این فیلم نشان داده است، گفت: «یادم نمی آید. اما پدر یک بازیگر زن بودن، می تواند چالش برانگیز باشد.»

به گزارش «ورایتی»، همزمان با سومین روز برگزاری جشنواره کارلووی واری، اما تورمن از بازخوردهای جالبی گفت که در طول این سال ها از تماشاگران زن فیلم های «بیل را بکش» دریافت کرده است. بازیگر ۴۷ ساله امریکایی توضیح داد: «زنانی پیش من آمده اند و برایم گفته اند که چگونه تماشای این فیلم زندگی شان را به اشکال مختلف تحت تاثیر قرار داده؛ چه زنانی که احساس می کردند مورد ظلم و سرکوب واقع شده اند یا به نوعی درگیر کشمکش بوده اند یا شریک زندگی شان فرد ناجوری بوده یا عزت نفس خودشان پایین بوده است. همگی بر این باورند تماشای این فیلم، انرژی بقا را درون شان آزاد کرده که بسیار مفید و یاری رسان بوده و این احتمالا یکی از لذت بخش ترین تجربیاتی است که در واکنش به یک اثر هنری کسب کرده ام.»

یکی از اتفاقات جالب این نشست زمانی رخ داد که یکی از حاضران در این نشست از تورمن درباره محبوب ترین فیلم او از نگاه سه فرزندش سوال کرد، مهلت پاسخ نیافت، چرا که پسرش روان تورمن هاوک بلافاصله از جایگاهش در بالکن سالن فریاد زد: «پالپ فیکشن».

بازیگر ۴۷ ساله امریکایی همچنین درباره نمایش جدیدش که قرار است در تئاتر برادوی روی صحنه برود توضیحاتی ارایه داد. بو ویلیمن نویسنده و خالق چهار فصل نخست سریال «خانه پوشالی» کارگردانی این نمایش جدید را به عهده دارد. به گفته تورمن، «زن پاریسی» نمایشی مدرن، خنده دار و هوشمندانه از واشنگتن امروز است. در ادامه، مارک ابن بازیگر، نویسنده و مجری اهل چک که در مقام مصاحبه کننده در این نشست حضور داشت به ابراز نظر درباره «خانه پوشالی» پرداخت و یادآور شد این سریال با واقعیت های واشنگتن دی سی همخوانی ندارد. تورمن هم در پاسخ به ابن توضیح داد: «اما سرگرم کننده است. دنیای واقعی به مراتب خونین تر و هولناک تر از آن چیزی است که سریال نمایش می دهد.»

در ادامه، بازیگر نامزد اسکار درباره تجربه همکاری با بعضی فیلمسازان مطرح از جمله وودی آلن حرف زد. تورمن توضیح داد که چطور پیش از همکاری با آلن، اطرافیانش به او هشدار داده بودند با کارگردانی «ترسناک» و «بدقلق» طرف خواهد بود، در حالی که تجربه تورمن عکس این بود. به عقیده او، آلن شخصیتی «کاملا صریح، گزیده گو و دقیق است». تورمن اضافه کرد: «فوق العاده تحت تاثیر شخصیت او قرار گرفتم و راحت بودم.»

در پایان این نشست، تورمن در پاسخ به این سوال که انگیزه اش از شرکت در جشنواره هایی مانند کن و کارلووی واری چیست، توضیح داد: «این جشنواره ها برای حمایت، تبلیغ، اشاعه و زنده نگه داشتن این گونه روایت های ۹۰ دقیقه ای و ۱۲۰ دقیقه ای ضروری هستند. من عاشق این فرم قصه گویی دراماتیک هستم و این در حالی است که ادامه دادنش نوعی چالش به شمار می رود و در نتیجه، هدفم حمایت از این جریان است.» ماه مه گذشته، تورمن در مقام رییس هیات داوران بخش «نوعی نگاه» در جشنواره فیلم کن حاضر شد و جمعه گذشته هم در جریان مراسم افتتاحیه جشنواره کارلووی واری با دریافت جایزه افتخاری از سوی برگزارکنندگان این رویداد سینمایی تقدیر شد.

 

منبع: icinema.ir

بازدید کلی 69 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.