میرکریمی در جشنواره مسکو: جایزه گرفتن از داوری خیلی ساده‌تر است

میرکریمی در جشنواره مسکو: جایزه گرفتن از داوری خیلی ساده‌تر است

رضا میرکریمی در نشست خبری جشنواره فیلم مسکو به عنوان یکی از چهار داور بخش رقابتی حضور یافت و از تجربیات متفاوت حضور خود در این جشنواره گفت.

رضا میرکریمی در کنار آلبرت سرا، نویسنده و کارگردان اسپانیایی، یورن جان دونر، کارگردان و تهیه کننده از فنلاند و اورنلا موتی، بازیگر ایتالیایی، چهار داور بخش رقابتی اصلی سی ونهمین دوره این رویداد سینمایی هستند.

این کارگردان در نشست خبری این رویداد سینمایی گفت: «از این که دوباره و این بار در جایگاهی متفاوت به جشنواره بین المللی مسکو می آیم بسیار خوشحالم و باید به شما بگویم گرفتن جایزه بسیار آسان است، اما فکر کردن به جوایز و انتخاب برندگان کاری بسیار پیچیده ای است.»

او که پیش از این دوبار با فیلم های «به همین سادگی» و «دختر» جایزه زرین بهترین فیلم جشنواره مسکو را از آن خود کرده است، تاکید کرد: «زمانی که فیلم هایم را به جشنواره می آورم، این امکان را دارم تا درباره آن صحبت و از آن دفاع کنم؛ اما حالا در مقام داور و با مسئولیت بحث و انتخاب پیرامون فیلم ها باید جنبه های بسیار زیادی را در نظر بگیرم. اعضای هیئت داوران سی ونهمین دوره جشنواره فیلم مسکو بسیار حرفه ای و مجرب هستند و ما امیدواریم که به شکلی هماهنگ و کارآمدی با یکدیگر همکاری کنیم.»

فیلم «دختر» آخرین ساخته میرکریمی سال گذشته و در اولین حضور بین المللی اش در جشنواره فیلم مسکو جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد (فرهاد اصلانی) را نیز از این رویداد سینمایی از آن خود کرد.

جشنواره فیلم مسکو در بخش های رقابتی بین الملل، مستند و کوتاه و چندین بخش غیررقابتی از تاریخ ۲۲ تا ۲۹ ژوئن (یکم تا هشتم تیرماه) در کشور روسیه برگزار می شود.

 

منبع: khabaronline.ir

بازدید کلی 20 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.