نکات جالبی درباره مسی به مناسبت تولد ۳۰ سالگی او

لئو مسی متولد ۲۴ ژوئن ۱۹۸۶ در آرژانتین است، اما این چیزی نیست که کسی از آن خبر نداشته باشد، همه دیگر مسی را چند سالی است که می شناسند و حتی اگر از طرفداران بارسلونا یا آرژانتین نباشند، از جادوی او در زمین فوتبال لذت می برند.

کوتاه قدترین مهاجم دنیا

با قد یک متر ۶۹ سانتی متری اش کوتاه قدترین مهاجم دنیاست، اما همان طور که پیش تر گفتیم این چیزی نبوده که بخواهد جلوی او را بگیرد، به هر حال هوش و ذکاوت او اوضاع را خطرناک می کند.

جوان ترین نامزد فیفا

در سال ۲۰۰۸ و در حالی که تنها ۲۱ سال سن داشت، برای جایزه بهترین بازیکن سال نامزد شد و رکورد جوان ترین نامزدی در این جایزه را به نام خود کرد. البته مسی در آن سال نتوانست جایزه را ببرد.

جوان ترین نامزد فیفا

در سال ۲۰۰۸ و در حالی که تنها ۲۱ سال سن داشت، برای جایزه بهترین بازیکن سال نامزد شد و رکورد جوان ترین نامزدی در این جایزه را به نام خود کرد. البته مسی در آن سال نتوانست جایزه را ببرد.

بیشترین هت تریک کننده بارسلونا

هت ریک کردن کار چندان ساده ای نیست، اما مسی به تنهایی بیش از ۳۵ بار این کار را در باسلونا انجام داده است. (هت ریک یعنی بازیکنی در یک بازی سه گل به ثمر برساند.)

چهار کفش طلایی

کفش طلایی اروپا جایزه ای است که هر سال به بازیکنی که بیشترین تعدا گل را زده باشد، اهدا می شود، لیونل مسی تنها بازیکنی که توانسته چهار بار این جایزه را از آنِ خود کند. فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ با ۳۴ گل، فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ با ۵۰ گل، فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ با ۴۶ گل و فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ با ۳۷ گل.

قرار دادی روی دستمال سفره

کارلوس رکساچ، مدیر فنی پیشین بارسلونا که وظیفه شناسایی استعدادها را دارد، بازی مسی را در آرژانتین می بینید و شیفته بازی های این پسر ۱۳ ساله می شود. اما برای اینکه بتواند او را جذب بارسلونا کند، زحمت زیادی می کشد و بارها با خانواده او صحبت می کند، در نهایت یک روز که در رستوران هستند، روی یک دستمال سفره قراردادی را با پدر مسی امضا می کند که به گفته خود فکر می کرده آن دستمال خیلی زود از بین رفته، اما بعدها می فهمد که پدر مسی آن دستمال را در آلبوم لیونل نگه داشته است.

شماره ۱۰ رویایی

لیونل مسی بعد از رونالینهوی بزرگ لباس شماره ۱۰ را در بارسلونا بر تن کرد، این اتفاق در سال ۲۰۰۸ و زمانی که مسی ۲۱ سال داشت رخ داد.

برادر کوچکه!

لیونل مسی بازی خود در بارسلونا را از فصا ۲۰۰۳-۲۰۰۴ شروع کرد، او در تیم های دسته دوم و سوم بارسلونا بازی می کرد، البته در همان سال ۷ بار برای تیم اصلی به میدان رفت. او خیلی زود با رونالیدنهو بازیکن برزیلی بارسلونا دوست شد، تا جایی که رونالیدنهو او را «برادر کوچیکه» صدا می کرد.

سفیر یونیسف

لیونل مسی فقط در زمین فوتبال نمی درخشد، او در زندگی بیرون از مستطیل سبز سعی می کند موثر باشد و علاوه بر اینکه از سفیرهای یونیسف حساب می شود، برای درمان بچه هایی که اوتیسم دارند، تلاش می کند. در برنامه ای که با یونیسف همکاری می کند، لئو به کشورهایی چون هائیتی و کاستاریکا سفر می کند و به بچه های آموزش هایی در زمینه آموزه های زندگی می دهد.

شادی پس از گل

مسی هر زمان که در بازی ها گل می زند، پس از دویدن هایش، رو به آسمان کرده و در حالی که هر دو دستش را به سمت بالا می برد، گلی که زده را به روح مادربزرگش که در ۱۰ سالگی او از دنیا رفته، تقدیم می کند.

بیشترین گل زده در لالیگا

زمانی که مسی ۲۵ سال سن داشت، او جوان ترین بازیکنی بود که توانسته بود در لالیگا بیش از ۲۰۰ گل به ثمر برساند.

بازی هایش را نمی بینید

لیونل مسی هرگز مسابقه فوتبالی که خودش در آن حضور داشته را دوباره نمی بینید، اما گل هایش را می بیند، بارها و بارها این کار را انجام می دهد.

تیاگوی فوتبالیست

علاقه باشگاه های فوتبال به فرزند مسی به قدری بود که کمتر از ۷۲ ساعت پس از تولد تیاگو باشگاه قدیمی مسی به نام «Newell’s Old Boys» نام او را ثبت نام کرد.

خالکوبی عجیب لئو

مسی به شکل ناگهانی هم روی دست چپ و هم پای چپ خود طرح های زیادی را خالکوبی کرد، اما هر کدام از این طرح های معنی مشخصی برای او دارند، او صورت مادرش را روی بازوی سمت چپ خالکوبی کرده، دست پسرش را روی پای چپ و نام پسرش را روی دست چپ. البته در بازی ها فوتبال بیشتر جوراب های بلند می پوشد و این طرح ها را مخفی می کند. اما به نظر می رسد مسی به قدری به خانواده اش نزدیک است که حاضر شده این کار را انجام دهد.

یک عاشق غذا

مسی از کودکی به غذا علاقه زیادی داشته است که البته غذای مورد علاقه اش هم میلانسا ناپولیتانا است که یک غذای آرژانتینی است و مادرش آن را خیلی خوب درست می کند. این غذا از پنیر، پیاز و گوجه درست می شود و ادویه های مختلفی برای طعم دادن به آن می زنند. البته مادرش می گوید لئو مرغی که سس پیاز و گوجه فرنگی و پونه درست شده باشد را هم خیلی دوست دارد.

تیاگو و متیوی کوچک

مسی و آنتونلا کروز که همبازی های بچگی در آرژانتین بوده اند، حالا دو فرزند پسر به نام های تیاگو و متیو دارند. تیاگو در سال ۲۰۱۲ به دنیا آمد و به نظر می رسید لیونل مسی به قدری از این موضوع خوشحال است که طرحی از دست پسرش را روی ساق پای چپ خود خالکوبی کرد.

 

 

منبع: mehrnews.ir

بازدید کلی 99 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.