بازیگران مشهوری که سر صحنه فیلمبرداری اخراج شدند

بازیگران مشهوری که سر صحنه فیلمبرداری اخراج شدند

در تاریخ سینما بازیگران بسیاری بوده اند که در نقش های مهم و ماندگاری حضور یافته اند اما به دلایل مختلف از سر صحنه فیلمبرداری اخراج شده اند!
اینبار در گزارش ویژه قصد معرفی بازیگرانی را داریم که به دلایل مختلف چه مدتی پیش از آغاز زمان فیلمبرداری یا پس از آن، توسط سازندگان از پروژه اخراج شده اند و بازیگرانی دیگر جایگزین آنها شده اند.

آن هاتاوی ( فیلم باردار شده ) : آن هاتاوی ابتدا قرار بود بازیگر نقش آلیسون اسکات در فیلم « باردار شده » به کارگردانی جود آپاتوف باشد اما اعلام کرد که با سکانس نهایی فیلم که به دنیا آوردن کودک را نشان می دهد مشکل دارد و از لحاظ او این سکانس منزجر کننده است. جود آپاتوف هم بعد از شنیدن صحبت های هاتاوی او را از فیلم حذف و کاترین هیگل را جایگزین او کرد.

رایان گسلینگ ( استخوان های دوست داشتنی ) : رایان گسلینگ علاقه فراوانی برای بازی در فیلم « استخوان های دوست داشتنی » پیتر جکسون داشت و حتی برای حضور در این فیلم فرم بدنی خود را نیز تغییر داده بود. اما زمانی که در نخستین روز به محل فیلمبرداری رسید و با پیتر جکسون همکلام شد، این دو متوجه شدند که تعریفشان از شخصیت جک سالمون بسیار متفاوت از یکدیگر هست. نتیجه اینکه در نهایت مارک والبرگ جایگزین گسلینگ شد.

سامانتا مورتن ( او ) : اتفاقی که درباره سامانتا مورتن در فیلم « او » رخ داد شاید در تاریخ سینما بی سابقه باشد. مورتن صداپیشه نقش سامانتا در فیلم « او » به کارگردانی اسپایک جونز بود و در تمام مدت زمان فیلم نیز حضور داشت. اما در مراحل تدوین جونز تصمیم گرفت مورتن را بطور کامل حذف کند و صدای اسکارلت جوهانسون را جایگزین او کند! به این ترتیب مورتن بطور کامل از فیلم کنار گذاشته شد و این در حالی بود که تمام فیلم با حضور او ضبط شده بود!

مگان فاکس ( ترنسفورمرز ۳ ) : بازیگر قسمت اول و دوم سری فیلمهای موفق « ترنسفورمز » زمانیکه در یک مصاحبه کارگردان فیلم، مایکل بی ، را با هیتلر مقایسه کرد و از رفتار او انتقاد کرد، بلافاصله توسط اسپیلبرگ که از تهیه کنندگان فیلم به شمار می رود اخراج شد! اسپیلبرگ که نسبت به هیتلر و مسائل مربوط به هولوکاست حساس است، به حدی از صحبت های فاکس عصبانی شد که بلافاصله او را از پروژه اخراج کرد.

داگری اسکات ( ولوورین ) :
در ابتدا قرار بود نقش ولوورین به راسل کرو برسد اما به دلیل مبلغ زیادی که او درخواست کرده بود، از گزینه ها کنار گذاشته شده و داگری اسکات جایگزین او شد. با اینحال وقتی که اعلام شد فیلم دنباله هم خواهد داشت، او به دلیل تداخل زمان فیلمبرداری « ماموریت غیرممکن ۲ » با « مردان ایکس» ، از پروژه کنار گذاشته شد و هیو جکمن جایگزین او شد که در آن زمان کاملاً بازیگر ناشناخته ای بود.

کریستین بیل ( روانی آمریکا ) : درسته! « روانی آمریکایی » با بازی کریستین بیل ساخته شده است اما پیش از آغاز فیلمبرداری او از پروژه اخراج شده بود تا لئوناردو دی کاپریو جایگزین او شود. اما با رد این پیشنهاد توسط دی کاپریو، سازندگان به سراغ اوان مک گرگور رفتند اما او هم بازی در این فیلم را رد کرد تا سازندگان دوباره به سراغ کریستین بیل بروند و او را به فیلم بازگردانند!

ژان کلود ون دام ( شکارچی ) : بازیگر مشهور فیلمهای رزمی ابتدا قرار بود در فیلم مشهور « شکارچی » که در ایران با نام « غارتگر » نیز شناخته می شود، بازیگر نقش منفی اصلی فیلم یعنی شکارچی باشد اما زمانی که متوجه شد او باید لباس مخصوص بپوشد و چهره اش مشخص نخواهد شد، ابراز نارضایتی کرد و حتی عنوان کرد که او را برای بازی در فیلم فریب داده اند! در نهایت هم او از کار اخراج و کوین پیتر هال جایگزین او شد.

جودی گارلند ( دره عروسک ها ) : جودی گارلند که با فیلم « جادوگر اُز » به شهرت رسیده بود، قرار بود تا بازیگر نقش هلن لاوسن در فیلم « دره عروسک ها » باشد اما به دلیل مصرف مواد مخدر و همچنین نوشیدن مشروبات الکلی سر صحنه فیلمبرداری از کار اخراج شد و سوزان هیوارد جایگزین او شد.

استوارت تاوسند ( ارباب حلقه ها ) : تاوسند مدت زمان دو ماه را به تمرین شمشیربازی اختصاص داد تا برای بازی در نقش آراگون در فیلم « ارباب حلقه ها » آماده شود اما یک روز پیش از آغاز فیلمبرداری سازندگان او را اخراج کردند! دلیل اخراج او این بود که برای بازی در نقش آراگون بیش از حد جوان بود اما هرگز مشخص نشد که چرا سازندگان از ابتدا سراغ او رفتند! ویگو مورتسن در نهایت جایگزین او شد.

جیمز پیورفوی ( کین مثل کین خواهی ) : پیرفوی بازیگر نقش اصلی شخصیت V در فیلم « کین مثل کین خواهی » بود و مدت زمان شش هفته را هم در محل فیلمبرداری گذراند اما زمانی که اعلام کرد نمی خواهد برای تمام مدت زمان فیلم، ماسک به صورت بزند از کار برکنار شد و هوگو ویوینگ جایگزین او شد.

سیلوستر استالونه ( پلیس بورلی هیلز ) : نقش اکسل فولی پیش از اینکه به ادی مورفی برسد، به سیلوستر استالونه پیشنهاد شده بود و او هم آن را پذیرفته بود. اما استالونه اعلام کرد که دوست دارد فیلم اکشن تر و بُرنده تر از نسخه فعلی باشد و پس از اینکه با سازندگان در این خصوص به توافق نرسید، ۲ هفته مانده به آغاز فیلمبرداری از کار اخراج شد!

اریک شولتز ( بازگشت به آینده ) : رابرت زمه کیس از ابتدا علاقه مند بود تا از مایکل جی فاکس در نقش مارتی در فیلم « بازگشت به آینده » استفاده کند اما تداخل زمان فیلمبرداری فیلمِ دیگر فاکس با این اثر سبب شد تا سازندگان به سراغ اریک شولتز بروند. با اینحال پس از گذشت ۴ هفته از زمان فیلمبرداری زمه کیس اعلام کرد که شولتز شوخ طبعی مورد نظر او را ندارد و از کار برکنارش کرد و زمانِ فاکس هم برای بازی در این فیلم خالی شد و به فیلم ملحق شد.

فرانک سیناترا ( هری کثیف ) : برخلاف تصور بسیاری از مردم، « هری کثیف » از ابتدا برای کلینت ایستوود نوشته نشده بود و در ابتدا سازندگان علاقه داشتند تا از فرانک سیناترا در این نقش استفاده نمایند. اما فرانک سیناترا اعلام کرد که به دلیل مشکلی که مچش در زمان فیلمبرداری « کاندیدای منچوری » دچارش شده احتمال دارد که نتواند تفنگ مشهور هری را بلند کند و به درستی از آن استفاده نماید. سازندگان هم زمانی که راه چاره ای نیافتند، او را از پروژه حذف و کلینت ایستوود را جایگزین کردند.

 

منبع: moviemag.ir

بازدید کلی 418 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.