تماشا کنید: آقای «جادوگر» ۳۸ ساله شد

علی کریمی ۱۷ آبان سال ۱۳۵۷ در کرج به دنیا آمد. کریمی که پست تخصصی اش خط میانی و بازی سازی است، در باشگاه های نفت تهران، فتح تهران، سایپا تهران، پرسپولیس، الاهلی امارات، القطر قطر، السیلیه قطر و بایرن مونیخ سابقه بازی دارد. او اولین بار در سال ۱۹۹۸ در بازی مقابل کویت در بازی های آسیایی بانکوک با پیراهن تیم ملی به زمین آمد.

کریمی در بازی های دور سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۰۸ نیز کاپیتان تیم ملی ایران بود که بعد از تیم ملی کنار ماند. وی همیشه پیراهن شماره ۸ را به تن می کند.

علی کریمی در سال ۲۰۰۵ به باشگاه بایرن مونیخ آلمان پیوست. او پس از علی دایی و وحید هاشمیان سومین بازیکنی بود که در این باشگاه معتبر مشهور به هالیوود بازی می کرد.

علی کریمی خیلی زود توانست در جمع نامداران این باشگاه نظیر میشاییل بالاک، سباستین دایسلر، مارتین دمیکلیس، مهمت شول و زی روبرتو برای خود جایگاهی ثابت دست و پا کند. در بازی با هامبورگ وی مصدوم شد و نتوانست در بازی های جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان در اندازه های واقعی خود ظاهر شود.

کریمی همچنین از جمله بازیکنان ایرانی محسوب می شود که در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده است و در مقابل سالزبورگ اتریش یک گل به ثمر رساند.

علی کریمی در سال ۱۳۸۸ باشگاه پرسپولیس را ترک کرد و به استیل آذین پیوست. وی در فصل ۸۷-۸۸ لیگ برتر ۱۴ گل به ثمر رساند و با دریافت ۹ کارت زرد و ۳ کارت قرمز خشن ترین بازیکن شناخته شد.

وی بالآخره در سال ۱۳۹۰ بعد از صحبت با حبیب کاشانی با عقد قرار دادی به پرسپولیس بازگشت و به دوران حضورش در آلمان پایان داد.

کریمی سال ۱۳۹۲ با باشگاه تراکتورسازی تبریز قرارداد یک ساله بست. سرانجام در ۲۹ تیر ۱۳۹۳ برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد.

افتخارات علی کریمی:

مرد سال فوتبال آسیا در سال ۲۰۰۴
دو بار قهرمانی جام حذفی امارات با تیم الاهلی دبی
قهرمانی لیگ و جام حذفی ایران با پرسپولیس
قهرمانی بازی های آسیایی بانکوک با تیم ملی ایران
قهرمانی غرب آسیا با تیم ملی
قهرمانی جام بین قاره ای آسیا – اقیانوسیه با تیم ملی ایران

cURL error 7: Failed to connect to ssc.karinaco.com port 80: No route to host

بازدید کلی 153 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.