چه کسی تاثیرگذارترین چهره تایم می‌شود؟

هفته نامه معروف و معتبر تایم همه ساله با اعلام لیست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار  سال نقش مهمی در شکل دادن به ترکیب اسامی چهره های مطرح و تاثیرگذار هر  سال بازی می کند. این فهرست که ١٠٠ نفر مطرح در زمینه های گوناگون را شامل است، حاصل جمع نظرات و آرای نویسندگان و کارشناسان این هفته نامه تاثیرگذار است با آرای مردم و مخاطبان این نشریه قدیمی….
در شرایطی که هنوز حدود دو ماه تا زمان اعلام رسمی این ١٠٠ چهره مطرح و موثر زمان باقی است، این هفته نامه مشهور نظرسنجی خودش را آغاز کرده است.
این فهرست به پنج گروه به گونه ای تقسیم بندی شده است که تصور می شود این اشخاص را در متناسب ترین قالب ممکن قرار دهد. این پنج گروه عبارتند از رهبران و انقلابیون، سازندگان و قدرتمندان، هنرمندان، دانشمندان و اندیشمندان، قهرمانان و مشاهیر. تعدادی از هنرمندانی که کاندید شده اند را ببینید:جیمی کیمل

مجریان برنامه های روزانه تلویزیون همیشه به خاطر فرصتی که برای حضور روی آنتن شبکه ها دارند و تاثیری که بر مخاطب می گذارند، گزینه هایی بسیار منطقی برای حضور در میان چهره های تاثیرگذار  سال به حساب می آیند. با این حال جیمی کیمل به دو دلیل دیگر هم می تواند در فهرست نهایی قرار گیرد. اول از همه او مجری مراسم امی دوره گذشته بود.
مراسمی که به اسکار تلویزیون مشهور است و در آن یکی از چهار جایزه بزرگ صنعت سرگرمی آمریکا به برگزیدگان تلویزیون اهدا می شود. در عین حال کیمل کمتر از دو ماه پیش، اسکار هشتادو نهم را هم میزبانی کرد. مراسمی که با انتقادات تند او از دونالد ترامپ همراه بود و درحالی که فقط چند لحظه تا یک پایان آبرومند فاصله داشت با تغییر برنده نهایی اسکار بهترین فیلم، تبدیل به یک فاجعه کامل شد. به هرحال اگر نام جیمی کیمل را در میان ٠٠١ چهره تاثیرگذار امسال تایم دیدید، تعجب نکنید.
اما استون
در سال های اخیر اما استون در  هالیوود به موفقیت های قابل توجهی رسیده است. او  سال ۵١٠٢به خاطر بازی در فیلم مرد پرنده ای نخستین بار نامزدی در اسکار را تجربه کرد و با این که ساخته الخاندرو گونسالس ایناریتو توانست به جایزه اسکار بهترین فیلم دست پیدا کند، او بهترین بازیگر نقش مکمل زن نشد.
اما به عکس، امسال تجربه بازی در «لالالند» دیمین شزل درحالی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را برای استون به ارمغان آورد که این فیلم موزیکال، جدال بر سر جایزه بهترین فیلم را به «مهتاب» واگذار کرد. استون امسال به جز اسکار موفق شد به خاطر بازی در «لالالند» جوایز بفتا، گلدن گلوب، انجمن بازیگران آمریکا و جام ولپی جشنواره بین المللی فیلم ونیز را هم به خودش اختصاص دهد و اگر همه اینها نتواند یک بازیگر را وارد فهرست چهره های مهم  سال گذشته کند، چه چیزی می تواند؟
وایولا دیویس
پس از آن که دو سال هیچ بازیگر سیاهپوستی نتوانست نامزدی در اسکار را تجربه کند، وایولا دیویس نه تنها در کنار چهره هایی چون اکتاویا اسپنسر و دنزل واشینگتن توانست این سد را بشکند، بلکه با بردن اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن به هفتمین بازیگر زن سیاهپوستی تبدیل شد که توانسته جایزه نقش مکمل را به خودش اختصاص دهد.
دیویس امسال همین طور در فیلم ابرقهرمانی جوخه انتحار هم حضور داشت که در گیشه به فروشی حدود ٠ ۵٧ میلیون دلار دست پیدا کرد. عددی که در میان بازیگران زن رنگین پوست خارق العاده به حساب می آید.
اما واتسون
دو سال پیش اما واتسون تصمیم گرفت یک سال از بازیگری فاصله بگیرد و طبق آنچه خودش اعلام کرد با مطالعات بیشتر، فمینیست بهتری شود. بازیگر مجموعه فیلم های هری پاتر همین کار را هم کرد و کمپینی را در راستای دفاع از حقوق زنان به وجود آورد. او در این مدت برای سخنرانی به سازمان ملل رفت و حتی با وجود این که یک بریتانیایی متولد فرانسه است در راهپیمایی زنان علیه دونالد ترامپ شرکت کرد. به جز فعالیت های فمینیستی او، دوره مطالعاتی واتسون هم بالاخره تمام شده و این بازیگر سرشناس چند هفته ای می شود که با «دیو و دلبر» به پرده های سینمای بازگشته است.
اثری موزیکال که اقتباسی از روی یکی دیگر از انیمیشن های کلاسیک کمپانی دیزنی به حساب می آید. حالا این فمینیست جوان، یکی از شاهزاده های دنیای کودکانه دیزنی هم هست. فروش ٧٠٠ میلیون دلاری «دیو و دلبر» تا این لحظه، باعث شده که اما واتسون به پردرآمد ترین بازیگر زن سینما در  سال ٢٠١٧ تبدیل شود. او به جز دو میلیون دلاری که برای بازی در نقش بل گرفته، قرار است  درصدی از فروش جهانی را هم به خودش اختصاص دهد. واتسون کمتر از یک ماه دیگر با «دایره» به سینما باز می گردد تا این بار بازی در کنار تام هنکس را به کارنامه اش اضافه کند و فرصت داشته باشد تا آمار دستمزدش را بهبود هم ببخشد.
رایان گاسلینگ
بازی به عنوان نقش اول مرد فیلمی که هفت جایزه گلدن گلوب را به خودش اختصاص داده، ١۴ نامزدی اسکار داشته و ۶ مجسمه طلایی را هم برده هر کسی را می تواند وارد فهرست تایم کند.
سهم گاسلینگ از این جوایز، تندیس گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم های کمدی یا موزیکال بود. این بازیگر مشهور به جز تمام ویژگی هایی که دارد، کانادایی هم هست. آیا دهن کجی به دونالد ترامپ حتی وارد فهرست تایم هم می شود؟ فهرستی که به احتمال قریب به یقین خود رئیس جمهوری آمریکا را هم به عنوان یکی از اعضای اصلی اش خواهد داشت.
لین مانوئل میراندا
این بازیگر، کارگردان و موزیسین سرشناس آمریکایی که  سال گذشته هم در میان ١٠٠ چهره تاثیرگذار تایم حضور داشته با ٣٧ سال سن یکی از پرافتخار ترین هنرمندان دهه فعلی به حساب می آید. او که در سال های گذشته به خاطر کارگردانی، بازی و نوشتن متن تئاتر مشهور همیلتون جوایز تونی، امی و گرمی را به خودش اختصاص داده امسال نمایشنامه این اثر موزیکال را همراه با آلبوم ترانه های آن منتشر کرد. چیزی که باعث شد لین مانوئل میراندا بتواند امسال جایزه پولیتزر را به خودش اختصاص دهد.
از چهار جایزه صنعت سرگرمی آمریکا او سه جایزه امی، گرمی و تونی را که به ترتیب مهم ترین جوایز برنامه های تلویزیونی، موسیقی و تئاتر به حساب می آید را برده و فقط یک جایزه اسکار، تا تکمیل مجموعه EGOT فاصله دارد. او امسال به خاطر ساخت ترانه های انیمیشن موآنا توانست نامزدی در اسکار را هم تجربه کند و شاید اگر فیلمی به اسملالالند نبود، میراندا اکنون برنده اسکار هم شده بود. این هنرمند آمریکایی که  سال آینده با موزیکال «مری پاپینز بازمی گردد» به سینما بازمی گردد، امسال نامزد عنوان مرد  سال مجله تایم هم بود تا به خاطر همه دستاوردهایش در  سال گذشته بتواند یکی از شانس های حضور در لیست ١٠٠ تایم هم باشد.
جی کی رولینگ
شاید بتوان از رولینگ به عنوان یکی از ۵ چهره تاثیرگذار فرهنگی جهان در سال گذشته نام برد. خانم نویسنده در انتهای  سال ٢٠١۵ ازکتاب جدیدش رد پای شیطان رونمایی کرد که ازمجموعه کتاب های کورمورن استرایک بود. اثری که هم نظر منتقدان را به خودش جلب کرد و هم درفروش بسیار موفق ظاهر شد و قرار است جزیی از اقتباس تلویزیونی شبکه بی بی سی ازمجموعه کورمورن استرایک باشد.
سریالی که امسال روی آنتن این شبکه خواهد رفت، اما اوج کار رولینگ در ٢٠١۶، رونمایی از نمایشنامه هری پاتر و فرزند نفرین شده، همزمان با اجرای آن در لندن بود که ملکه ادبیات انگلستان را دوباره به دنیای جادوگری بازگرداند. رولینگ برای نخستین بار  سال گذشته تجربه فیلمنامه نویسی را هم به کار خودش اضافه کرد و به تنهایی فیلمنامه قسمت اول از پنجگانه جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنان را نوشت. اثری که در گیشه بسیار موفق بود و حدود ٨١٢ میلیون دلار فروش کرد. همین طور ازکتاب جدید جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنان همراه با فیلمنامه آن رونمایی شد. همه اینها از ذهن خلاق نویسنده ای درآمده که در اواخر قرن قبل، دنیای جادوگری هری پاتر را طراحی کرده بود.
الک بالدوین
کمدین مشهور آمریکایی  سال گذشته و امسال ١١ هفته در برنامه تلویزیونی برنامه زنده شنبه شب ها نقش دونالد ترامپ را بازی کرد و به صورت کمدی مناظره هایی با کیت مک کینان انجام داد که نقش هیلاری کلینتون را برعهده گرفته بود.
این بخش های کمدی که تا پیش از انتخابات آمریکا اکثرا قبل از آغاز رسمی برنامه پخش می شد، آن قدر در آمریکا مورد استقبال قرار گرفت که بارها شایعه حضور بالدوین درسینما به عنوان دونالد ترامپ را به وجود آورد. الک بالدوین همین طور بارها درفیلم ها و سریال های مختلف هم ظاهر شد که البته هیچ کدام از آنها به اندازه آیتم های طنز برنامه زنده شنبه شب ها موفقیت آمیز نبود.
اپرا وینفری
این مجری، صداپیشه و بازیگر آمریکایی از دسته معدود افرادی است که می تواند هر سال درمیان چهره های تاثیرگذار  سال قرار گیرد. وینفری پس از آن که شبکه خودش را افتتاح کرد، اکنون مشغول ضبط نهمین فصل از برنامه تلویزیونی اپرا: آنها اکنون کجا هستند؟! است.
وی همین طور تهیه کننده دو سریال queen Sugar  و Greenleaf برای شبکه خودش بوده که موضوعی در رابطه با زندگی سیاهپوستان داشته است. اپرا به عنوان یکی از ثروتمند ترین سیاهپوستان تمام تاریخ که اتفاقا چهره رسانه ای محبوبی هم هست، تأثیر زیادی روی رنگین پوستان آمریکا داشته و دارد. او امسال هم دریک فیلم تلویزیونی برای شبکه HBO بازی کرده و اگر پایان  سال و درفصل جوایز نامزد بخش های بازیگری تلویزیون جوایز مهم سینمایی بود هم، تعجب نکنید.
ریان رینولدز
پافشاری های بیش از حد او برای ساخت فیلم ددپول باعث شد بالاخره کمپانی فاس قرن بیستم راضی شود تا روی این ابرقهرمان هم سرمایه گذاری کند، اما این سرمایه گذاری حتی به اندازه ای نبود که تیم میلر کارگردان اثر بتواند از بقیه کاراکتر های اصلی مجموعه مردان ایکس، مثل وولورین استفاده کند. درحالی  که فیلم های ابرقهرمانی حداکثر با درجه سنی PG-١٣ اکران می شوند، باز هم فشارهای رینولدز برای وجود صحنه های خشن و غیراخلاقی باعث شد، ددپول با رده R اکران شود اما بیش از ٧٨٠ میلیون دلار فروخت.
این فیلم و ریان رینولدز که خود یکی از تهیه کنندگان ددپول به شمار می آید، درمراسم گلدن گلوب امسال هم نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد بود که البته با وجود لالالند و ریان گوسلینگ به جایی نرسید. حالا اما کمپانی فاکس قرن بیستم قصد دارد قسمت دوم این اثر را بسازد. چیزی که نشان می دهد نتیجه فیلم اول برای استودیو مطلوب بوده و احتمالا فیلم دوم با بودجه بالاتری ساخته خواهد شد.
منبع: bartarinha.ir
بازدید کلی 135 , بازدید امروز 1

الک بالدوین اما استون اما واتسون جیمی کیمل جی کی رولینگ لیل مانوئل میراندا اوپرا وینفری رایان گاسلینگ رایان رینولدز وایولا دیویس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.