چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷

«الیزابت دوم» در طول شبانه روز چه خوراکی هایی می خورد؟

ممکن است فکر کنید ملکه الیزابت به عنوان ملکه یک سرزمین پهناور هر آنچه که دوست داشته باشد را می تواند بخورد و بنوشد اما باید بدانید که همیشه این موضوع صدق نخواهد داشت. بر اساس گزارش روزنامه تلگراف، دو بار در هفته مارک فلاناگان، سر آشپز خانواده سلطنتی، منویی از غذاهای پیشنهادی را به ملکه تقدیم می کند و ملکه برخی از آن ها را انتخاب کرده و برخی دیگر را خط می زند.

با این وجود، دارن مک گرَیدی که قبلاً در آشپزخانه خانواده سلطنتی سرآشپز بوده است ادعا می کند که “ملکه علاقه زیادی به غذا نداشته و تنها برای زنده ماندن غذا می خورد. اما شاهزاده فیلیپ بسیار به غذا علاقمند بوده و ممکن است تمام روز را در مورد آن صحبت کند. ملکه به تنهایی غذا می خورد. او بسیار منظم است و عادات غذایی را به سختی رعایت می کند”.

در ادامه نگاهی می اندازیم به برنامه غذایی و نوشیدنی های روزانه ملکه الیزابت از چای و بیسکویتی که بعد از بیدار شدن از خواب می خورد تا نهارهای کم کربوهیدراتی، نوشیدنی های شبانه و علاقه وافر او به شکلات. با ادامه متن همراه باشید.

 

شاید به عنوان یک ملکه تصمیم گیری در مورد خوردن و آشامیدن کمی سخت باشد. خوشبختانه تیمی از افراد در انتخاب منوهای غذایی و حتی هنگامی که ملکه برای خرید به فروشگاه وَیت رُز (Waitrose) می رود نیز وی را همراهی کرده و به او مشاوره می دهند.

 

ملکه روز خود را با خوردن چای و بیسکویت آغاز می کند. او یک چای تازه دم اِرل گری (Earl Grey) بدون شکر یا شیر را در یک فنجان استخوانی رنگ چینی با چند دانه بیسکویت میل می کند.

 

سپس ملکه به سراغ صبحانه می رود که معمولا شامل نان غلات و میوه می شود. او به محصولات برند کلاگز (Kellogg’s)، پوره جو دو سر برند کویکر اوتس (Quaker Oats) و نان های ویتابیکس (Weetabix) علاقه و اعتماد فراوانی دارد. ملکه مخلوط غلات و شیر برند تاپروَیر (Tupperware) را نیز بسیار تازه دانسته و می پسندد.

 

همچنین ملکه برای صبحانه از نان توست و مربای به و نارنج برند ویلکین اند سانز (Wilkin & Sons) استفاده می کند.

 

ملکه علاقه زیادی به تخم مرغ های قهوه ای رنگ دارد. به نظر او این نوع تخم مرغ ها بسیار خوشمزه تر هستند.

 

ملکه الیزابت قبل از نهار یک لیوان نوشیدنی همراه با یک برش لیمو و مقدار زیادی یخ می نوشد.

 

نهار ملکه معمولا ساده و مختصر است مثلا ماهی و سبزیجات. ماهی حلوای کبابی همراه با اسفناج یا کدوی انگلیسی نهار مورد علاقه ملکه عنوان شده است.

 

در برخی از موارد نهار ملکه یک تکه جوجه کباب شده همراه با سالاد است. به گفته آقای مک گریدی او قوانین خاص خود را در هنگام غذا خوردن دارد و سیب زمینی، برنج و ماکارونی جایی در رژیم غذایی ملکه ندارند.

 

بعد از ظهرها معمولا ملکه چای می نوشد. وی همراه چای قطعه های کوچک دست پیچ شده ساندویچ شامل خیار، ماهی سالمون دودی، تخم مرغ و سس مایونز یا ژامبون کم کالری آغشته شده به خردل و همچنین مقدار کمی مربا (مربای تمشک سیاه) می خورد. علاوه بر این برخی اوقات ملکه چای و بیسکویت یا کیک با لایه ای از عسل، خامه، زنجبیل، میوه و یا کیک های شکلاتی میل می کند.

 

شام ملکه معمولا از بین فیله ی گوساله یا گوزن، گوشت قرقاول یا ماهی سالمون مزارع ساندرینگام یا بالمورال انتخاب می شود. گوشت شام معمولا به شکل استیک گَیلیک (Gaelic steak) و همراه با قارچ، خامه و نوشیدنی سرو می شود. او گوشت سرخ شده روزهای یکشنبه را نیز بسیار می پسندد.

 

ملکه روز خود را با نوشیدن یک لیوان نوشیدنی طبیعی به پایان می رساند.

منبع: rooziato.com

بازدید کلی ۲۳۱ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.