«ایرلندی» اسکورسیزی و دنیرو فروخته شد

«ایرلندی» اسکورسیزی و دنیرو فروخته شد

شرکت نتفلیکس حقوق پخش جهانی فیلم گانگستری “ایرلندی” (The Irishman) به کارگردانی مارتین اسکورسیزی با بازی رابرت دنیرو را به خود اختصاص داد.

به گزارش ورایتی، نتفلیکس هنوز درمورد این قرارداد اظهار نظر نکرده است، اما منابع نزدیک به پروژه این خبر را تأیید کردند.

“ایرلندی” نهمین همکاری مشترک بین اسکورسیزی و دنیرو خواهد بود. استیون زیلیان فیلمنامه را بر مبنای کتاب “شنیدم خانه ها را رنگ می زنی” (I Heard You Paint Houses) نوشته چارلز برانت که در ۲۰۰۴ منتشر شد، نوشته است.

داستان درباره فرانک “ایرلندی” شیران، آدمکش حرفه ای است که گفته می شود در بیش از ۲۵ جنایت از جمله قتل جیمی هافا، رئیس اتحادیه های کارگری در دهه ۱۹۳۰ نقش داشت.

اسکورسیزی و دنیرو اولین بار در فیلم “خیابان های پائین شهر” (۱۹۷۳) همکاری کردند و این همکاری با فیلم های “راننده تاکسی”، “نیویورک، نیویورک”، “گاو خشمگین”، “سلطان کمدی”، “رفقای خوب”، “تنگه وحشت” و “کازینو” (۱۹۹۵) ادامه پیدا کرد.

انتظار می رود تولید “ایرلندی” سال آینده شروع شود.

خبر تولید این پروژه اولین بار در ۲۰۰۸ اعلام شد. آن زمان قرار بود پارامونت با همکاری ترایبکا پروداکشنز متعلق به دنیرو و شریک او جین رزنتال و سیکلیا پروداکشنز متعلق به اسکورسیزی، فیلم را تولید کنند.

“شنیدم خانه ها را رنگ می زنی” عبارتی در زبان عامیانه تبهکاران درباره قتل های قراردادی و پاشیدن خون روی دیوارها است. برنت کمی پیش از مرگ شیران در سال ۲۰۰۳ با او دوست شد. شیران نزد نویسنده اعتراف کرد که در قتل جیمی هافا نقش داشت و این کار را به دستور راسل بوفالینو، رئیس یک گروه تبهکار انجام داد. هافا در ۱۹۷۵ ناپدید شد و هیچ وقت پیدا نشد.

“ایرلندی” اولین فیلم اسکورسیزی بعد از درام تاریخی “سکوت” خواهد بود که فروش ناامیدکننده ای برای پارامونت داشت. این پروژه ۴۶ میلیون دلاری از ۲۰ ژانویه که به طور گسترده در آمریکای شمالی روی پرده رفت، تاکنون تنها هفت میلیون دلار فروخته است که شاید یکی از دلایل خروج هفته پیش براد گری از ریاست این شرکت باشد.

شرکت اس تی ایکس امسال در جشنواره فیلم کن برای کسب حقوق بین المللی “ایرلندی” حدود ۵۰ میلیون دلار خرج کرد. پارامونت همچنان با پروژه همراه است و پخش فیلم در بازار آمریکای شمالی را به عهده دارد.

زیلیان یکی از فیلمنامه نویسان “دار و دسته نیویورکی” اسکورسیزی بود و به توصیه او فیلمنامه “فهرست شیندلر” را برای استیون اسپیلبرگ نوشت و برای آن برنده جایزه اسکار شد. “فهرست شیندلر” را ابتدا قرار بود اسکورسیزی بسازد، اما پروژه را واگذر و به جای آن دنیرو را در “تنگه وحشت” کارگردانی کرد.

اسکورسیزی سال ۲۰۰۷ برای فیلم “مردگان” برنده اسکار شد. دنیرو تاکنون شش بار نامزد اسکار بوده و با فیلم های “پدرخوانده ۲” و “گاو خشمگین” برنده شده است.

منبع: www.honaronline.ir

بازدید کلی 33 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.