فاطمه معتمدآریا و کمال تبریزی در هیات داوران یک جشنواره

فاطمه معتمدآریا و کمال تبریزی در هیات داوران یک جشنواره

داوران جایزه بهترین فیلمساز زن سال (فیلم های بلند سینمایی) نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی معرفی شدند.

مرضیه برومند، فاطمه معتمدآریا، فرشته طائرپور، کمال تبریزى و على معلم اعضای هیات داوری فیلم های بلند سینمایی این دوره از جشنواره هستند.

این هیات قرار است بهترین فیلمساز زن سال را از میان فیلمسازان حاضر در این بخش برگزیند. در این دوره از جشنواره پروین اعتصامی هشت کارگردان زن سینمای ایران در بخش جایزه«بهترین فیلمساز زن سال» با یکدیگر رقابت می کنند.

آثار کارگردانانی چون نیکی کریمی با فیلم سینمایی«شیفت شب»، آیدا پناهنده با فیلم سینمایی«ناهید»، تینا پاکروان با فیلم سینمایی «خانوم»، نرگس آبیار با فیلم سینمایی «نفس»، سهیلا گلستانی با فیلم سینمایی«دو»، مرجان اشرفی زاده با فیلم سینمایی«آبجی»، رقیه توکلی با فیلم سینمایی «مادری» در این بخش حضور دارند.

در این رویداد سینمایی جایزه نشان پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلمساز زن سال اهدا می شود. ضمن اینکه نشان پروین زرین در هر دوره فقط به بهترین فیلمساز زن سال اهدا می گردد.

نهمین جشنواره ملی فیلم پروین اعتصامی در قالب دو بخش اصلی مسابقه فیلم کوتاه و مسابقه فیلم بلند سینمایی و در قالب ۸ زیربخش شامل بخش زنان فیلمساز با موضوع «آزاد» و مردان فیلمساز با موضوع «زنان»، بخش تخصصی زنان سینماگر، بخش پرتره (زنان شاخص ایرانی)، بخش ادب و اندیشه پروین، بخش زنان و زندگی شهری (با حمایت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و اداره کل امور بانوان شهرداری تهران)، بخش توانمندسازی زنان و بازتاب نشاط در خانواده (با حمایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده)، بخش زنان و میراث فرهنگی (با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) و بخش جزیره کیش (با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش) و مسابقه فیلم بلند سینمایی با عنوان جایزه بهترین فیلمساز زن سال طراحی و برنامه ریزی شده است.

این جشنواره به دبیری مازیار رضاخانی و با همکاری نهادها و سازمان های مختلف فرهنگی و اجتماعی بعد از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در تهران برگزار می شود.

منبع: khabaronline.ir

بازدید کلی 11 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.