پاسخ بهمن کیارستمی به کمپین حمایت از پزشک معالج عباس کیارستمی

پاسخ بهمن کیارستمی به کمپین حمایت از پزشک معالج عباس کیارستمی

بهمن کیارستمی؛ فرزند عباس کیارستمی که هم اکنون خارج از کشور حضور دارد؛ یادداشت تازه ای نوشته و در آن یادی از مرحوم ایرج افشار و خاطرات او در بیمارستان جم کرده است.

متن یادداشت بهمن کیارستمی به این شرح است: خواندم رئیس هیأت بدوی سازمان نظام پزشکی در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده¬ مرحوم عباس کیارستمی گفته: «جلسه دوساعته با مسئولین بیمارستان جم داشتیم و همچنان همان مسائلی که از ابتدا مطرح بوده ازجمله نارضایتی از بیمارستان به خاطر برخی سهل انگاری ها، راهنمایی نشدن و عدم برخورد مناسب و همچنین مشکلات مربوط به درمان مطرح است که هیأت بدوی به تمامی این مسائل رسیدگی خواهد کرد.» در عین حال دیدم کمپین حمایت از دکتر احمد میر، جراح و پزشک معالج عباس کیارستمی در بیمارستان جم، بعد از مدتی که کم کار شده بود مطلب تازه ای منتشر کرده. مطلب را که در نقد اعتراض حامد بهداد در روز پزشک بود خوانده بودم و همین طور که مطالب قبلی را می خواندم، مقاله جالبی دیدم از دکتر ایرج افشار با عنوان “ضایعه رفتن دکتر محمدعلی میر” که در رثای عموی محترم دکتر احمد میر نوشته شده بود. دکتر ایرج افشار که خود را مدیون خدمات میرهای بزرگ می دانسته در این یادداشت از خدمات پزشکان دوقلو، محمدعلی و علی محمد میر گفته و با قلم آشنا و شیرینش از بیمارستان جمی نوشته که آنها پایه گذارش بودند و از ایامی گفته که حضور میرها برای بیمارستان جم سرمایه معنوى و نیک‏نامى بود.

افشار ادامه می دهد: «… بیمارستان هم براى آنها اساس زندگى روحى بود. روزی نبود که آنجا نباشند (مگر در مسافرت بودند). هر وقت پدر یا مادرم یا خاله ام آنجا بسترى می‏ شدند روزى دو بار حتماً به آنها سرکشى می‏ کردند. آنچه شاید باورکردنى نباشد». بیمارستان جم حتما روزی مأمن خانواده افشار و خانواده های دیگری بوده. زمانی که پارک روبرویش محل تجمع معترضان نبوده و پزشکش در حیاط کوچکش پلاکارد به دست نمی گرفته، زمانی که با اسپری یا فوتوشاپ بر سردرش نمی نوشتند «قصابی» و مدیرعاملش روزنامه ها را به اتهام تشویش اذهان عمومی تهدید به شکایت نمی کرده و وقتی صحبت از عدم صداقت پزشک اش می شده، بدهی بیمار متوفی را اعلام نمی کرده. از همه اینها گذشته، دکتر ایرج افشار در رثای از دست دادن دکتر میر بزرگ قلم می زده و «ادمین» در دفاع از حیثیت میر کوچک مطلب share نمی کرده؛ آن هم مطالب ریز و درشتی از این دست: «ما ایرانیا هنوز نفهمیدیم که عمر دست خداست، خودش داده و خودش هم به موقعش می گیره و دکتر وسیله است …» خلاصه میر بزرگ و کیارستمی بزرگ و ایرج افشار رفته اند و میر کوچک مانده و کیارستمی کوچک و حامد بهداد و «ادمین» با جملات قصار و تصاویر واژگون. خدا – همان خدایی که عمرمان دستش است – خودش آخر عاقبت مان را به خیر کند.

منبع: ایلنا

بازدید کلی 23 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.