«مدونا» ۵۸ ساله شد

«مدونا» ۵۸ ساله شد

مدونا لوییز ورونیکا سیکون معروف به مدونا، امروز ۵۸ ساله شد. او متولد ۱۶ آگوست ۱۹۵۸ در میشیگان آمریکا است. او اصالتی فرانسوی-کانادایی دارد. مادر او فوت شده ولی پدرش زنده است. و از سال ۱۹۷۹ فعالیت حرفه ای خود را شروع کرد، او خواننده، نویسنده، رقصنده، تاجر، کارگردان و تهیه کننده است. مدونا سالها به عنوان «ملکه پاپ» شناخته می شد.

او دو بار ازدواج کرده است، یک بار با شان پن برنده اسکار و یک بار با گای ریچی کارگردان سینما. او ۴ فرزند دارد و سرمایه او ۸۰۰ میلیون دلار تا سال ۲۰۱۵ تخمین زده شد. مدونا در کتاب رکوردهای گینس به عنوان پرفروش ترین خواننده زن تاریخ شناخته شده است. او ۳۰۰ میلیون آلبوم تا کنون فروخته است و از کنسرت هایش از سال ۱۹۹۰ به بعد ۱٫۳۱ میلیارد دلار درآمد داشته است.

او در لیست «صد خواننده برتر تاریخ در دنیا» بعد از بیتلز در رده دوم قرار دارد.

او از حدود سال ۲۰۰۷ علاوه بر هنر و خوانندگی به تجارت روی آورد. مدونا در جشنواره های موسیقی آنقدر جایزه برده که از شمارش آنها سخت شده است.

نکته قابل توجه درباره مدونا این است که تنها خواننده ای است که حدود ۶۰ سال سن دارد ولی از لحاظ فعالیت و روحیه مثل ۲۰ ساله ها است. هربار با هر موزیک ویدئویی که از او منتشر می شود، مردم فکر می کنند خلاقیت گرافیکی، کارگردانی، صدا و باقی چیزها دیگر تمام شده است، اما مدتی بعد او با موزیک ویدئوی جدیدی طرفداران و منتقدان را غافلگیر می کند.

بازدید کلی 62 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.