حراج شلوارهای جین سلبریتی‌ها برای آوارگان جنگی

حراج شلوارهای جین سلبریتی‌ها برای آوارگان جنگی

فکر می کنید ارتباطی میان دنیای مد و آوارگان جنگ وجود دارد؟ در ظاهر چیزی برای گفتن نداریم اما گروهی از سلبریتی های پرطرفدار دست به ابتکارعمل جالبی زده اند تا حالا بتوان به این سؤال پاسخ مثبت داد. داستان از چه قرار است؟
این روزها شمار قابل توجهی از آوارگان سوری و سایر مناطق آسیب دیده از جنگ در جهان راهی اروپا و سایر کشورهای امن می شوند تا حداقل در فضایی با التهاب و تنش کمتر به زندگی عادی خود ادامه دهند، به این امید که روزهای درخشانی را همچون گذشته تجربه کنند. حالا اما سلبریتی هایی نظیر کیت موس وارد عمل شده و برای آنکه نشان دهند در کنار شهرت چشمگیر و محبوبیتی که در دنیا برای خود دست و پا کرده اند به موضوعات اخلاقی و انسان دوستانه هم فکر می کنند، شلوار جین های خود را که هر یک قیمت های قابل توجهی دارند برای فروش در حراجی ارایه کرده اند تا شاید از راه فروش آنها و پولی که از این طریق جمع آوری می شود کمکی اندک اما متفاوتی به آوارگان و پناهندگان جنگی اعطا شود.

این ابتکار عمل تحت عنوان «جین ها برای آوارگان» توسط «جانی دار» طراح معروف ارایه شده است. در این برنامه بی سابقه ۱۰۰ سلبریتی پرطرفدار و محبوب شلوار جین های خود را در اختیار جانی دار می گذارند تا او تازه کار خود را آغاز کند. این طراح با استفاده از مواد مخصوص و با الهام از طراحی های متنوع شروع به رنگ امیزی جین ها کرده تا بدین ترتیب هر یک را به شکلی خاص نقاشی کرده باشد. پس از این مرحله، شلوار جین هایی که حالا ریخت و شمایل دگرگون شده ای پیدا کرده اند برای فروش در حراجی آماده می شوند.

این برنامه از مدتی پیش آغاز شده و قرار است تا پایان اکتبر ادامه داشته باشد. اما چه نام هایی در این فهرست دیده می شود؟ اما واتسون، شارون استون، ریان گازلینگ، ویکتوریا بکهام و جین بیرکین تنها چند تن از این مجموعه ۱۰۰ تایی هستند که بدون شک هر یک در سراسر دنیا انبوهی از طرفدار برای خود دست و پا کرده اند.
اما این جین ها با چه قیمت هایی فروخته می شود؟ اگر شما هم از طرفداران این سلبریتی ها هستید و دوست دارید با خرید این شلوارجین های متحول شده، نه تنها یکی از اموال سلبریتی محبوب تان را در اختیار داشته باشید بلکه در جمع آوری کمک برای پناهندگان هم سهمی برای خود در نظر بگیرید باید کمی پول خرج کنید چون این جین ها شلوارهای عادی نیستند که با چند صد دلار بتوان آنها را خرید.

برگزارکنندگان این حراجی اعلام کرده اند که چیزی بین ۱۴ هزار و ۶۳۰ تا ۲۰ هزار و ۹۰۰ پوند قیمت هر یک از این شلوارجین های نقاشی شده است. جانی دار برنامه های زیادی برای برگزاری این حراجی دارد. او گفته که امیدوار است از قبال فروش این شلوارجین ها چیزی درحدود ۲۰ میلیون دلار جمع آوری کرده و در اختیار سازمان های امداد قرار دهد.
این هنرمند فلسفه جالبی از انجام این کار دارد. او می گوید که با نقاشی کردن هر یک از این جین ها که به یکی از سلبریتی های معروف تعلق دارد در واقع آن را به شیوه ای دیگر و متفاوت از قبل برای مردم جهان معرفی و نام آشناتر می کند. هر شلوار جینی که بدین ترتیب نقاشی می شوند در حقیقت به یک اثر هنری تبدیل می شوند. او برای نقاشی کردن بر روی این شلوارها از مواد مختلفی استفاده کرده است.

در نقاشی هایی که بر روی هر یک از این شلوارها انجام می شود به نوعی به روحیات و ویژگی های رفتاری سلبریتی هایی که حداقل یک بار آنها را استفاده کرده اند به خوبی پرداخته شده است. جانی دار برای نقاشی بعضی از این جین ها تا دو ماه وقت صرف کرده تا در نهایت یک اثر هنری با پیچیدگی های منحصربفرد ارایه کند.
برخی از این شلوارجین ها سبک و سیاق چند دهه قبل را دارند. به عنوان مثال این طراح می گوید که شلوار جینی که از «کارلی کلاس» مدل معروف آمریکایی گرفته بیش از تمام این شلوار جین ها برایش ارزشمند بوده است. این شلوار به سبک دهه ۷۰ بوده و جانی درباره ویژگی مهمش می گوید که «خیلی بلند است!»
نکته مهم درخصوص این شلوارها این است به هر یک بخش مهمی از گنجینه لباس های این سلبریتی ها بوده اند و نه اینکه مانند هزاران هدیه استفاده نشده در گوشه ای رها شده باشند.
جانی دار تاکنون جین های زیادی دریافت کرده اما پیش بینی می شود طی هفته های آتی بر شمار آنها افزوده شود تا او بتواند در نهایت به آرزوی خود یعنی جمع آوری ۲۰ میلیون پوند کمک برای پناهندگان دست یابد.

بازدید کلی 13 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.