خانواده کیارستمی از بیمارستان جم و پزشک معالج کیارستمی شکایت می‌کند

خانواده کیارستمی از بیمارستان جم و پزشک معالج کیارستمی شکایت می‌کند

بهمن کیارستمی می گوید: روند برررسی پرونده پزشکی باعث شده تا علارغم میل باطنی مان از بیمارستان جم و پزشک معالج عباس کیارستمی شکایت کنیم زیرا تنها راه برای اطلاع از محتویات این گزارش طرح شکایت از بیمارستان و پزشک معالج است.

بهمن کیارستمی درباره نتیجه جلسه غیررسمی عصر روز گذشته (یکشنبه ۲۴ مرداد) کمیسیون تخصصی پرونده زنده یاد عباس  کیارستمی به خبرنگار ایلنا گفت: درحال حاضر به نظر می رسد در مرحله ای هستیم که نظر کمیسیون پزشکی بررسی پرونده به سازمان نظام پزشکی اعلام شده و در واقع این جلسه برای این تشکیل شد که پیش از صدور رای، نظر و خواسته ما را هم بدانند.

وی  ادامه داد: در حقیقت ما تا زمانی که گزارش دقیق کمیسیون تخصصی پرونده را ندانیم، نمی توانیم در رابطه با صدور رای اظهارنظر کنیم. سازمان نظام پزشکی هنوز هیچ گزارش رسمی منتشر نکرده است و نتیجه تحقیقات و بررسی های مفصل این کمیسیون به ما نیز اعلام نشده است. در چنین شرایطی ما چطور می توانیم درباره حکم مربوطه نظری دهیم یا خواسته ای مطرح کنیم؟

فرزند عباس کیارستمی افزود: به دلیل اینکه ما شکایتی در رابطه با این پرونده مطرح نکرده ایم و این پرونده شاکی خصوصی ندارد و مدعی العموم که در اینجا خود سازمان نظام پزشکی است خواستار رسیدگی به پرونده است، به ما اعلام شد که گزارش کمیسیون را نمی توانند در اختیار ما قرار دهند چون در این رابطه شکایتی مطرح نکرده ایم.

وی  با بیان اینکه تنها راه دسترسی به گزارش کمیسیون طرح شکایت از بیمارستان یا پزشک معالج است،  گفت: امیدوار بودیم کار به این جا نرسد. گمان می کردیم انتشار گزارش کامل و جامع این کمیسیون که در آن پزشکان مختلف، نمایندگان مجلس، نمایندگان سازمان نظام پزشکی، نمایندگان پزشکی قانونی و نمایندگان وزارت بهداشت حضور دارند، می تواند پاسخی به شبهات و مسائل مطروح در این پرونده باشد و این پرونده را به سرانجام برساند.

کیارستمی با تاکید بر اینکه ترجیح ما پیش از صدور رای، دریافت گزارش این کمیسیون است، اظهار کرد: به نظر می رسد تنها راه برای اطلاع از محتویات این گزارش طرح شکایت از بیمارستان و پزشک معالج است و در حقیقت از این مرحله به بعد باید از طریق شاکی خصوصی پرونده را پیش ببریم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا در حال حاضر قصد شکایت دارید، گفت: بله علی رغم میل مان مجبور به طرح شکایتیم. گرچه ما امیدوار بودیم تا روز چهلم نتیجه بررسی ها اعلام شود تا اگر گزارش قابل قبولی ازسوی سازمان نظام پزشکی ارائه شد از طرح شکایت بگذریم اما با توجه به روند قانونی دادرسی و سئوالات متعددی که در رابطه با این پرونده مطرح شده، تنها صدور حکم، بدون انتشار گزارش دقیق کمیسیون محترم قابل قبول نیست و امیدواریم انتشار این گزارش، پاسخگوی سوالات و شبهات باشد.

بازدید کلی 17 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.