انتظامی، حیایی و شکیبایی در حرم امام‌رضا(ع)

انتظامی، حیایی و شکیبایی در حرم امام‌رضا(ع)

فیلم «شب» به کارگردانی رسول صدرعاملی تنها فیلمی است که دوربین به همراه بازیگران وارد حرم مطهر شده  و بخشی از داستان در آنجا روایت می شود.

«گروهبان جوان که در آستانه ازدواج با دختر مورد علاقه اش است باید خلافکار باسابقه و فراری ای را به زندان بازگرداند، اما بارش شدید برف، نقل و انتقال را با اشکال مواجه و یا متوقف کرده است. گروهبان چاره ای ندارد تا صبح روز بعد را با زندانی اش در مشهد بگذارند، او به سختی جایی را برای اقامت در یک میهمان پذیر پیدا می کند. در ادامه شب اما گروهبان مسموم و توسط مالک میهمانخانه به بیمارستان منتقل می شود، مهمانخانه چی که مرد میانسال پاکدلی است به خلافکار پیر اعتماد می کند تا او بتواند پیرزنی را که مشتاق سلامتی همسر بستری اش در بیمارستان است، به زیارت امام رضا (ع) ببرد. پیرمرد باز می گردد اما از زندانی خبری نمی شود. گروهبان و میهمان خانه چی در اوج پریشانی و ناامیدی به بارگاه امام پناه می برند تا آرامش بگیرند. اما زندانی نیز تحت تأثیر زیارت خود از فرار منصرف و بازمی گردد.»

 عزت الله انتظامی، خسروشکیبایی و امین حیایی بازیگران سه نسل سینمای ایران در این فیلم که در سال ۱۳۸۶ ساخته شد،  نقش های اصلی را ایفا می کنند.

بازدید کلی 28 , بازدید امروز 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.