سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶

ریحانا چگونه پیرمرد معروف دنیای مد را خیابانی کرد؟

ریحانا چگونه پیرمرد معروف دنیای مد را خیابانی کرد؟

مانولو بلانیک، این اعجوبه طراحی کفش با نام کامل مانوئل بلانیک رودریگز در سال ۱۹۴۲ در جزار قناری اسپانیا به دنیا آمد. پدرش که اصالت چک داشت، مالک کارخانه داروسازی در پراگ بود و مادرش در جزایر قناری به کشت موز مشغول بود. دوران کودکی را در خانه آموزش دید اما در نوجوانی در مدرسه ای شبانه روزی در سوئیس ثبت نام کرد و از آنجا که والدینش می خواستند او دیپلمات شود، راهی تحصیل سیاست و حقوق در دانشگاه ژنو شد.
او در سال ۱۹۶۵ رشته خود را به ادبیات و معماری تغییر داد و پس از گرفتن مدرک برای تحصیل هنر به دانشکده هنر بروکس و پس از آن نیز برای تحصیل طراحی صحنه به دانشکده هنر لوور رفت. مانوئل در کنار تحصیل به کار در یک فروشگاه پوشاک زنانه نیز مشغول شد. در سال ۱۹۶۸ به لندن رفت و در بوتیک زاپاتا مشغول به کار شد و از آن زمان مقالاتی را نیز برای نشریه لومو ووگ می نوشت که نسخه ایتالیایی نشریه مد ووگ مخصوص آقایان بود.

در سال ۱۹۷۲ او اولین مردی شد که عکسش روی جلد نشریه ووگ بریتانیا چاپ شد. این طراح اسپانیایی در سال ۱۹۷۷ فروش طراحی هایش را در آمریکا و از طریق فروشگاه های بلومینگدل آغاز کرد و بوتیک مخصوص خودش را نیز در این کشور افتتاح کرد. او از آن زمان تا کنون به طراحی مشهور تبدیل شده است که بسیاری او را نماد سبک کلاسیک قرن بیست و یکم می دانند.
امروزه بوتیک های مانولو بلانیک در بسیاری از نقاط جهان از نیویورک و لندن تا دوبی و کویت و تا سنگاپور و سئول گسترده هستند. او در سال ۱۹۸۷ به عنوان یکی از طراحان برتر در لیست بین المللی خانه مشاهیر خوش پوش ترین ها قرار گرفت. در سال ۲۰۰۷ «بالاترین نشان فرماندهی امپراطوری بریتانیا» به پاس خدمات او به صنعت مد بریتانیا به مانولو بلانیک اعطا شد.

اما جدیدترین موفقیت این نام عرصه طراحی ها را می توان همکاری او با ریحانا، خواننده آمریکایی دانست که مجموعه ای از کفش های زنانه را به صورت مشترک راهی بازار کردند و استقبال گسترده از این مجموعه باعث شد مجله مد ووگ در گزارشی درباره این مجموعه بنویسد: «کفش های این مجموعه بهترین نمونه از سلیقه  غیرمعمول ریحانا است که توانسته است به کفش های همیشه فاخر مانولو، کمی طعم خیابانی بدهد».

منبع: مدآنلاین

مانولو بلانیک مانولو بلانیک مانولو بلانیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.