شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

شبنم فرشادجو: با این دستمزدها بیکار باشم بهتر است

شبنم فرشادجو: با این دستمزدها بیکار باشم بهتر است

شبنم فرشادجو ازجمله بازیگرانی است که در تئاتر در قالب تیپ ها و کاراکترهای متفاوتی روی صحنه رفته اما او را بیشتر در تلویزیون و معمولا در کارهای طنز دیدیم.
آخرین مجموعه ای که با بازی او روی آنتن رفت سریال «در حاشیه» به کارگردانی مهران مدیری بود و در سینما هم با ایفای نقشی کوتاه و جدی در فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» به کارگردانی فرزاد موتمن دیده شد. او این اواخر پیشنهادات تلویزیونی اش را رد می کند چراکه دوست دارد با کاری خوب به این مدیوم بازگردد در این باره و فعالیت های اخیرش با او گپی زدیم که در ادامه می خوانید.

مدتی است شما را کمتر در قاب تلویزیون می بینیم؛ علت این غیبت چیست؟ 

در حال حاضر به خاطر پیشنهاد نقش های کلیشه ای تصمیم گرفتم مدتی از تلویزیون فاصله بگیرم.

در تک سکانسی از فیلم سینمایی «آخرین بار کی سحر رو دیدی؟» بازی متفاوت و خوبی را از شما دیدیم، نمی خواهید از فضای طنز فاصله بگیرید و چنین نقش هایی را بیشتر تجربه کنید؟ 

با وجود این که نقش های جدی بسیاری در تئاتر ایفا کردم اما مخاطب عام من را به واسطه حضورم در آثار طنز، بیشتر با نقش های این ژانر شناخته است و پیشنهاداتی هم که به من می شود همین سمت و سو را دارد. در صورتی که من ٢١ سال است که تئاتر کار می کنم و نقش های طنز و تراژدی زیادی بازی کردم و حتی چندی پیش با نمایش «هملت» در جشنواره تئاتر شکسپیر کشور لهستان حاضر شدم. به همین دلیل عامدانه از تلویزیون فاصله گرفتم تا با نقشی متفاوت از نقش های گذشته بازگردم.

 

شما ازجمله بازیگرانی هستید که همواره در این سال ها در تلویزیون فعالیت داشتید، فکر می کنید با تغییر مدیریت ها و بالطبع سیاست گذاری ها در سازمان صدا وسیما اتفاقات بهتری را در آینده شاهد خواهیم بود؟ به واسطه حرفه خودتان مشخصا وضعیت بازیگران را می گویم.

چندی پیش که در جریان مذاکره برای قبول یک نقش در سریالی تلویزیونی با دوستان صحبت می کردیم به من گفتند در حال حاضر کیفیت آنقدر مهم نیست که همه کارگردان ها سریال های الف ویژه بسازند، سریال های رده الف را کسی مثل داوود میر باقری می سازد و بقیه بودجه در حوزه سریال سازی تخصیص پیدا می کند به تعدادی سریال با درجه ب، یعنی به جای آن که با بودجه مشخص شده در این حوزه دو سریال الف ویژه تولید شود، ۱۰ سریال با درجه ب ساخته می شود. این اتفاق در میزان دستمزد ها هم تاثیرگذار است و من به همین دلیل پیشنهاد بازی در مجموعه های تلویزیونی را رد کردم. البته شاید سیاست گذاری درستی باشد! باید صبر کرد و نتیجه را دید.

با این تفاسیر، این روزها مشغول چه فعالیتی هستید؟ 

در حال حاضر کاپیتان تیم اسکواش هنرمندان هستم و به دلیل این که در آستانه مسابقات لیگ هستیم بخشی از وقتم را به تمرینات تیم اختصاص دادم. همچنین فعالیتی در حمایت از حوزه های مختلف محیط زیست دارم و فارغ از آن در زمینه بازیگری مشغول ارزیابی چند پیشنهاد هستم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.