سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶

میوچیا پرادا؛ مادر خانه مد ایتالیا

میوچیا پرادا؛ مادر خانه مد ایتالیا

پرادا (Prada) یک خانه مد ایتالیایی است که در سال ۱۹۱۳ توسط «ماریو پرادا (Mario Prada) » تاسیس شد. او با همکاری برادرش «مارتینو (Martino)»  فروشگاه چمدان و کالاهای چرمی با نام «فراتلی پرادا (Fratelli Prada)»  به معنی برادران پرادا را در میلان افتتاح کردند. دختر ماریو به نام «لویزا (Luisa)» تجارت پدرش را به دست گرفت و سپس دخترش «میوچیا پرادا (Miuccia Prada)»، در سال ۱۹۷۸ جانشین او شد و هدایت شرکت پرادا را بر عهده گرفت.
زمانیکه میوچیا به مقام ریاست پرادا رسید، این شرکت از نظر مالی دچار مشکل شده و تحت فشار رقبایی شناخته شده تر مانند «گوچی» قرار داشت. اما وی با نوآوری ها و تفکرات آینده نگر خود، پرادا را در مسیر مبدل شدن به یکی از شناخته شده ترین شرکت های پیشرو در زمینه مد قرار داد.

پرادا در واکنش به افزایش تقاضا، طیف وسیعی از کالاهای چرمی مانند کیف، چمدان، لوازم جانبی تا کفش و پوشاک مردانه و زنانه را به بازار عرضه کرد. او در مارچ ۲۰۱۳ توسط گاردین به عنوان یکی از زنان خوشتیپ بالای پنجاه سال دنیا معرفی شد. میوچیا برند میومیو را که در مقایسه با پرادا برندی ارزان قیمت تر بود و در تولید آنها از لباس های خودش الهام گرفته بود ر وانه بازار کرد. میو میو در واقع کوتاه شده نام خود او یعنی میوچیا است. او در سال ۲۰۱۳ به عنوان اولین طراح بزرگ جهان در مراسم بریتیش فشن اواردز انتخاب شد. در سال ۲۰۱۴ نیز به عنوان ۷۵ زن قدرتمند دنیا مورد توجه قرار گرفت.

منبع: مدآنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.