جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ اعلام شدند

نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ اعلام شدند

بعد از یک سال تب و تاب، بالاخره به نقطه پایانی فصل جوایز و سال سینمایی نزدیک می شویم؛ اسکار.

مراسم سالیانه آکادمی علوم و فنون سینمایی آمریکا امسال به ایستگاه نودم وارد می شود و خیلی  ها بی صبرانه منتظر یکی از مهم ترین رویدادهای رسانه ای و آرام گرفتن مجسمه های طلایی در دست ستاره ها و سینماگران مجبوب خود هستند.

باید دید که بالاخره سرنوشت اسکار امسال چه خواهد شد و برگزیدگان نهایی چه کسانی خواهند بود؟ روایت افشاگرانه استیون اسپیلبرگ در «پست»، داستان زنانه و صادقانه ی «لیدی برد»، فانتزی خلاقانه  ی «شکل آب»، فیلمنامه خاص و متفاوت «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری»، علمی-تخیلی مرعوب کننده ی «بلید رانر ۲۰۴۹» یا «دانکرک» حماسه سینمایی کریستوفر نولان؟

فهرست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ را بخوانید:

بهترین فیلم

مرا به نام خودت صدا بزن

تاریک ترین ساعت

دانکرک

برو بیرون

نخ خیال

لیدی برد

پست

شکل آب

سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

 

بهترین کارگردان

گیرمو دل تورو (شکل آب)

کریستوفر نولان (دانکرک)

گرتا گرویگ (لیدی برد)

جردن پیل (برو بیرون)

پل توماس اندرسون (نخ خیال)

 

بهترین بازیگر مرد اصلی

گری اولدمن (تاریک ترین ساعت)

دنیل دی لوئیس (نخ خیال)

تیموتی شَلِمی (مرا به نام خودت صدا بزن)

دنیل کالویا (برو بیرون)

دنزل واشنگتن (جناب رومن. جی اسرائیل)

 

 

بهترین بازیگر مکمل مرد

ویلم دفو (پروژه فلوریدا)

سم راکوِل (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)

ریچارد جنکینکز (شکل آب)

کریستوفر پلامر (تمام پول های دنیا)

وودی هرلسون (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)

 

 

بهترین بازیگر زن اصلی

فرانسس مک دورمند (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)

سیرشا رونان (لیدی برد)

سالی هاوکینز (شکل آب)

مریل استریپ (پست)

مارگو رابی (من، تونیا)

 

بهترین بازیگر مکمل زن

الیسون جنی (من، تونیا)

لوری میت کالف (لیدی برد)

مری جی بلایژ (ماد باند)

اکتاویا اسپنسر (شکل آب)

لزلی منویل (نخ خیال)

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی

مرا به نام خودت صدا بزن

ماد باند

بازی مالی

هنرمند فاجعه

لوگان

 

بهترین فیلمنامه اریژینال

برو بیرون

لیدی برد

شکل آب

بیمار بزرگ

سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

 

بهترین انیمیشن بلند

کوکو

نان آور

بچه رئیس

فردیناند

ونسانِ عشقی

 

بهترین فیلم مستند

ایکاروس

چهره ها، مکان  ها

استرانگ آیلند

آخرین مردان آلِپو

آباکوس: کوچک به اندازه یک زندان

 

بهترین مستند کوتاه

چاقو کاری

قهرمان

ادیت+ادی

بهشت پشت شلوغی ترافیک در بزرگراه ۴۰۵ است

 

بهترین فیلم خارجی

یک زن شگفت انگیز (شیلی)

توهین (لبنان)

بی عشق (روسیه)

مربع (سوئد)

برجسم و جان (مجارستان)

 

بهترین موسیقی ترانه

دیو و دلبر

کوکو

مرا به نام خودت صدا بزن

بزرگترین شومن

مارشال

 

بهترین فیلمبرداری

بلید رانر ۲۰۴۹

تاریک ترین ساعت

دانکرک

شکل آب

ماد باند

 

بهترین طراحی لباس

دیو و دلبر

تاریک ترین ساعت

نخ خیال

ویکتوریا و عبدل

شکل آب

 

بهترین تدوین

بیبی درایور

دانکرک

من، تونیا

شکل آب

سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

 

بهترین چهره پردازی

تاریک ترین ساعت

شگفت

ویکتوریا و عبدل

 

بهترین موسیقی متن

دانکرک

نخ خیال

شکل آب

جنگ ستارگان: آخرین جدای

سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

 

بهترین طراحی صحنه

دیو و دلبر

بلید رانر ۲۰۴۹

تاریک ترین ساعت

دانکرک

شکل آب

 

بهترین انیمیشن کوتاه

بسکتبال عزیز

لو

فضای منفی

گاردن پارتی

قافیه های شورشی

 

 

بهترین فیلم کوتاه

مدرسه ابتدایی دکالب

کودک ساکت

واتو وات/ همه فرزندان

برادرزاده اِمِت

ساعت یازده

 

بهترین تدوین صوتی

بیبی درایور

بلید رانر ۲۰۴۹

دانکرک

جنگ ستارگان: آخرین جدای

شکل آب

 

بهترین صداگذاری

بیبی درایور

بلید رانر ۲۰۴۹

دانکرک

جنگ ستارگان: آخرین جدای

شکل آب

 

بهترین جلوه های ویژه

بلید رانر ۲۰۴۹

جنگ ستارگان: آخرین جدای

نبرد برای سیاره میمون ها

نگهبانان کهکشان جلد دوم

کنگ: جزیره جمجه

 

منبع: dtonline.ir

بازدید کلی ۶۴ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.