شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶

بهروز افخمی از «هفت» می رود

بهروز افخمی از «هفت» می رود

برنامه تلویزیونی «هفت» در آستانه تغییری دیگر به چشم می خورد، احتمال حضور محمدرضا شهیدی فرد و اکبر نبوی دوباره در این برنامه شنیده می شود. گویا باید منتظر رفتن بهروز افخمی از برنامه هفت باشیم.

این روزها حرف و حدیث بر سر موفق بودن یا نبودن سری سوم برنامه سینمایی «هفت» بیش از پیش شنیده می شود. این برنامه از ۶ سال پیش به عنوان برنامه سینمایی شبکه سه به روی آنتن رفت و در این مدت سه تغییر عمده را به خود دید. بعد از حضور بهروز افخمی به عنوان مجری و تهیه کننده سری سوم هم به فاصله کوتاهی خبرهایی در مورد قطع همکاری با او نیز شنیده شد، این خبر در مقاطع مختلف پررنگ و کم رنگ شد تا روزهای اخیر که باز هم اخباری از تغییرات جدید به گوش می رسد.

بهروز افخمی بزودی از برنامه هفت می رود

گزینه های جدیدی برای ادامه اجرای «هفت» مطرح شده اند که اکبر نبوی یکی از آنهاست. نبوی با تایید خبر پیشنهاد اجرا در «هفت» گفت: «برای اجرای «هفت» به من پیشنهاد دادند که ابتدا نپذیرفتم، اما در نهایت وقتی اصرار دوستان را دیدم قبول کردم. البته دوستان صداوسیما دیگر پیگیر این قضیه نشدند.» تغییر و تحولات در «هفت» به نظر قطعی است، اما هنوز مشخص نیست «هفت» تا چه مدت با اجرای افخمی روی آنتن می ماند.در این گزارش نگاهی به حواشی این برنامه پر سر و صدا داریم.

زمزمه رفتن افخمی هم به گوش می رسد

زمانی که مسعود فراستی روی آنتن زنده برنامه «هفت» برای فیلم «دونده زمین» کمال تبریزی کلمه ای توهین آمیز به کار برد، موج انتقادهای گسترده به این برنامه شدت گرفت. تا جایی که تصور می شد بعد از قطع شدن برنامه «هفت» به دلیل پخش مسابقات جام ملت های اروپا احتمال تغییراتی وجود دارد که چنین نشد.

اما این روزها انتقادها از «هفت» افخمی رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته و خبرهایی مبنی بر تغییر افخمی و تیم اش نیز شنیده می شود. مذاکراتی با افراد جدید برای هدایت «هفت» انجام شده و به محض به نتیجه رسیدن صحبت ها احتمالا افخمی و گروهش نیز باید کوله بارشان را ببندند. گویا مدیران صدا و سیما خودشان نیز به این نتیجه رسیده اند که «هفت» از زمان افخمی ریزش مخاطب بیشتری را تجربه کرده و سینماگران هم دیگر رغبتی برای حضور در این برنامه ندارند. روند حضور منتقدان، کارشناسان و سینماگران در چند برنامه اخیر هم گواه این مدعاست. جنجال های به وجود آمده در چند برنامه اخیر «هفت» به خصوص برنامه ای که به نقد و بررسی فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی اختصاص داشت خشم عده زیادی از مخاطبان و سینماگران را در آورد و به نظر می رسد همه این عوامل دست به دست هم داده تا سری چهارم این برنامه با تیمی جدید روانه آنتن شود.

گبرلو، نبوی یا گزینه جدید؟

خبرها حکایت از انجام مذاکره با گبرلو دارد و مشخص است حدود دو ماه پیش یعنی اوایل شهریور ماه مذاکراتی با گبرلو نیز صورت گرفته تا بار دیگر او و تیم اش «هفت» را با شکل و شمایلی متفاوت از آنچه در حال حاضر پخش می شود روی آنتن ببرند. گرچه پیش از این گبرلو تصمیم داشت برنامه ای جدید با موضوع سینما را برای تلویزیون بسازد. او در تب و تاب ارائه طرح برنامه به شبکه بوده که بیماری قلبی و عمل قلب باعث شد تصمیم اش به تعویق بیفتد. اما حالا اوضاع پیچیده تر از قبل شده و ظاهرا مدیران صداوسیما هنوز نتوانسته اند نظر مساعد هیچ کدام از گزینه های مطرح شده شان را برای اجرای «هفت» جلب کنند. شاید هم در این میان به دنبال نام های جدید هستند تا بیشتر از این انتقادها به این برنامه را نشوند. تکلیف «هفت» به زودی مشخص خواهد شد، اما شواهد مبنی بر این است که عمر تصدی افخمی بر این برنامه هم به پایان رسیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.