شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۷

رسوایی اخلاقی تهیه کننده مشهور هالیوودی

رسوایی اخلاقی تهیه کننده مشهور هالیوودی

«هاروی واینستین» تهیه کننده سرشناس هالیودی و یکی از بنیانگذاران کمپانی فیلمسازی «واینستین» به دلیل رسوایی اخلاقی از کار برکنار شد.
با فاش شدن اطلاعاتی درباره رسوایی اخلاقی «هاروی واینستاین» یکی از دو بنیانگذار کمپانی فیلمسازی «واینستاین»، هیات مدیره این کمپانی با صدور بیانیه ای همکاری خود را با وی قطع کرد.
بر اساس گزارش ها، «واینستین» از نیویورک به لس آنجلس رفته و در جلسه هیئت مدیره تلاش زیادی برای ماندن در سمت خود کرده است اما هیئت مدیره کمپانی «واینستاین» در نهایت تصمیم گرفته به همکاری اش با وی خاتمه دهد.
اخیرا چندین شکایت از «هاروی واینستاین» به دلیل رسوایی اخلاقی و آزار و اذیت جنسی که از سوی نشریه نیویورک تایمز مطرح شده، سر و صدای زیادی در هالیوود ایجاد کرده است.
«هاروی واینستاین» یکی از حامیان اصلی دموکرات ها در چند سال اخیر بوده و صدها هزار دلار کمک مالی به آنها کرده است و حالا موضوع رسوایی اخلاقی او موجب شرمساری حزب دموکرات آمریکا شده است.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور حزب جمهوری خواه نیز روز گذشته در اظهار نظری گفت که از شنیدن خبر رسوایی اخلاقی این چهره مطرح هالیوودی شگفت زده نشده است.
«واینستاین» در ابتدا یکی از بنیانگذاران کمپانی «میرامکس» بود که ساخت فیلم های موفق و مستقلی چون «داستان عامه پسند» را در کارنامه داشت.
وی به همراه برادرش «باب» در سال ۲۰۰۵ کمپانی فیلمسازی «واینستاین» را راه اندازی کردند.
«واینستاین» برای تهیه کنندگی فیلم «شکسپیر عاشق» در سال ۱۹۹۸ موفق به کسب جایزه اسکار شد و همچنین برای تهیه کنندگی تعداد زیادی از نمایش ها هفت بار برنده جایزه تونی شده است.

 

منبع: isna.ir

بازدید کلی ۱۸۵ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.