یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

«جدایی نادر از سیمین» در میان فیلمهای محبوب جیک جیلنهال

«جدایی نادر از سیمین» در میان فیلمهای محبوب جیک جیلنهال

جیک جیلنهال «جدایی نادر از سیمین» را جزو فیلمهای محبوبش می داند.

جیک جیلنهال تا امروز با کارگردانان بزرگ زیادی کار کرده است که از آن جمله می توان به آنگ لی، دُنی ویلنِو و دیوید فینچر اشاره کرد. در این میان ذائقه  سینمایی او هم برآمده از بزرگان و تأثیرگذاران جالب توجهی است، از شمایل هایی چون فدریکو فلینی و جرج کیوکر گرفته تا فیلم سازانی که در دوره های به خصوصی درخشیده اند مانند ریچارد دانر و کامرن کرو. اما آن چه این خبر را برای ما ایرانی های سینمادوست جذاب تر می کند این است که «جدایی نادر از سیمین» (اصغر فرهادی) یکی از فیلم های محبوب این بازیگر جوان و توانمند است. او در سال ۲۰۱۵ خیلی ساده و مهربانانه درباره شاهکار فرهادی گفت: «من شیفته ی «جدایی» هستم.»

اما نُه فیلم دیگری که از آثار محبوب جیک جیلنهال هستند و توسط ویلیام ارل، نویسنده  «ایندی وایر»، از دل گفت وگوها و حرف های این بازیگر در سال های اخیر بیرون کشیده شده اند، از این قرارند:

«زن سال» (جرج استیونز، ۱۹۴۲)/ «دنده ِ ی آدام» (جرج کیوکر، ۱۹۴۹)/«جاده» (فدریکو فلینی، ۱۹۵۴)/«اژدهای پیت» (دان چافی، ۱۹۷۷)/«احمق ها» (ریچارد دانر، ۱۹۸۵)/«دوران خوش گذرانی در ریجمانت های» (ایمی هکرلینگ، ۱۹۸۲)/«در جست وجوی بابی فیشر» (استیون زیلیان، ۱۹۹۳)/«جری مگوائر» (کامرن کرو، ۱۹۹۶)/«یک پیام آور» (ژاک اودیار، ۲۰۰۹).

 

منبع: هنروتجربه

بازدید کلی ۴۸ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.