دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷

روایت گلاب آدینه از پر رو بودن افشین هاشمی

روایت گلاب آدینه از پر رو بودن افشین هاشمی

افشین هاشمی بازیگر تئاتر و سینما که اخیرا یک فانتزی شادی آور با نام «گذر موقت» را روی پرده داشت مدتی است که نمایش «شیرهای خان باباسلطنه» که متکی بر سیاه بازی است را در پردیس شهرزاد روی صحنه برده است.

نقش سیاه نمایش شیرهای خان بابا سلطنه را گلاب آدینه ایفا کرده است که اجرایش مورد توجه هم قرار گرفته است. افشین هاشمی-گلاب آدینه به تازگی در گفتگویی خاطره اولین دیدارشان را که به نزدیک دو دهه قبل بازمیگردد مطرح کرده اند.

افشین هاشمی گفت:
خاطره ای را برایتان می گویم که گلاب آدینه یک  بار در یکی از همین روزهای تمرین «شیرها…» که داشتیم گپ می زدیم طرح کرد؛ چون رسما فقط تمرین نمی کردیم، حال و تمرین توأمان بود برایم.  گفتم یادتان هست خانم آدینه سال ٧٩ من یک نمایش داشتم در کافه تریای سالن اصلی، شما هم «پوف» را اجرا داشتید؟ من در سالن انتظار خانم آدینه را دیدم و گفتم خانم آدینه،  من یک نمایش در اینجا اجرا دارم، می شود خواهش کنم تشریف بیاورید و نمایش را ببینید؟ خانم آدینه هم گفتند بله. یک روز هم بدون اینکه من منتظرشان باشم، زودتر رفته بودند گریم شده بودند، بلیت خریده بودند و آمدند در تریا و نمایشمان را تماشا کردند. بعد از نمایش طبیعتا گفتند من باید بدوم و بروم اجرایم و من خیلی خوشحال بودم که گلاب آدینه کارم را دیده. از سال ٧٩ یک چیزی حدود ١٧ سال می گذرد و حالا ما داشتیم با هم تمرین می کردیم.

هاشمی درباره نقطه نظر گلاب آدینه نسبت به اولین دیدار بیان داشت:
به ایشان گفتم آن خاطره را یادتان است؟ گفتند بله، تازه یک چیز دیگری هم یادم است. بعد که آمدی گفتی بیا اجرای مان را ببین، دو سه تا از بچه ها کنارم بودند و گفتند این پسره چقدر پررو است و یک اجرا روی صحنه برده به شما  گیر داده که بیا و ببین! گفتم نه، اتفاقا پررو نیست، او می خواهد کار کند؛ او کسی است که در این تئاتر یک چیزی  می شود! وقتی این خاطره را از خانم آدینه شنیدم، در دل خودم واقعا خوشحال بودم از اینکه دارم با کسی کار می کنم که ١٧ سال پیش آرزو داشتم حتی تئاترم را ببیند. حالا اعتراف می کنم هم بازی شدن با ایشان بسیار لذت بخش است، می رویم، می آییم و حالش را می بریم.

منبع: روزنامه شرق

بازدید کلی ۶۱ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.