یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

جزئیات دلیل مرگ بازیگر سریع و خشمگین

جزئیات دلیل مرگ بازیگر سریع و خشمگین

امروز سالروز تولد پل واکر بازیگر فقید و مطرح سینمای هالیوود که با مجموعه فیلم های سریع و خشن به شهرتی جهانی رسیده بود.
واکر در ۱۲ سپتامبر ۱۹۷۳ در شهر گلندل در ایالت کالیفرنیا آمریکا چشم بر جهان گشود. دوران بازیگری واکر با بازی در تبلیغات تلویزیونی ” پامپرز ” در سن دو سالگی آغاز شد!

وی پس از طی کردن مدارج تحصیلی با توجه به چهره خاص و علاقه ای که به بازیگری داشت تصمیم به ورود به حرفه بازیگری گرفت و در سال ۱۹۸۵ در چندین شوی تلویزیونی از جمله “بزرگراه به بهشت” و “رئیس کیه؟” حضور پیدا کرد.

دوران بازیگری واکر در سینما از سال ۱۹۸۶ با فیلم کمدی ترسناک “هیولا در قفسه” آغاز شد. حضور واکر در سالهای بعد در سینما موفقیت چندانی برای او به همراه نداشت تا اینکه در سال ۱۹۹۸ با بازی در فیلم “ملاقات با دیدلز” توانست تا حدودی نام خود را بر سر زبانهای بیندازد.

واکر در فاصله کوتاهی پس از اکران “ملاقات با دیلز” در چندین فیلم در نقش مکمل ظاهر شد تا اینکه در سال ۲۰۰۱ موفق به حضور در فیلم اکشن “سریع و خشمگین” در مقابل ون دیزل شد.

فیلمی که با فروش خیره کننده در گیشه باعث شهرت روز افزون واکر شد و ساخت دنباله های متعدد برای این فیلم، جای پای وی را به عنوان یک بازیگر مستعد مطرح کرد.

در سالهای بعد واکر فارغ از حضور در مجموعه فیلمهای دنباله دار “سریع و خشن”، در چندین اثر ارزشمند از جمله “پرچم پدران ما” به کارگردانی کلینت ایستوود و “هشت درجه زیر صفر” حضور پیدا کرد که به اعتبار جایگاه بازیگری وی افزود.

اما در ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۳ در ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر، پُل واکر زمانی که به همراه دوستش راجر روداس در حالی که از یک مراسم خیریه خارج می شدند، اتومبیل پورشه آنها در مسیر کنترل خود را از دست داده و با یک تیر چراغ برق برخورد کرده و منفجر می شود. پس از اعزام نیروهای پلیس به منطقه، دو جسد از این ماشین خارج می شود که یکی از آنها پُل واکر بود. پلیس علت این حادثه را سرعت غیرمجاز اعلام کرد.

پل واکر اگر زنده بود، امروز ۴۴ ساله می شد.

 

منبع: mizanonline.ir

بازدید کلی ۱۲۵ , بازدید امروز ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.