جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶

حاشیه‌های یازدهمین جشن منتقدان/ جعفر پناهی مراسم را ترک کرد

حاشیه‌های یازدهمین جشن منتقدان/ جعفر پناهی مراسم را ترک کرد

جعفر پناهی فیلمساز کارممنوع در مراسم جشن انجمن منتقدان، حاضر به اهدای جایزه محمدحسین مهدویان فیلمساز و سازنده فیلم «ماجرای نیمروز» نشد و پس از پایین آمدن این فیلمساز از روی صحنه، پشت تریبون رفت.

اگرچه همواره تاریخچه جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینما دارای حواشی بسیاری بوده ولی مراسم شب گذشته این انجمن، با سخنان انتقادی و برخوردهای تند سینماگران مواجه شد.

جعفر پناهی که از سوی مجری برای اهدای جایزه جایزه بهترین کارگردان فراخوانده شده بود، حاضر نشد که جایزه مهدویان را به این کارگردان اهدا کند و پشت صحنه باقی ماند. این فیلمساز هنگام ترک مهدویان از صحنه، به سن بازگشت و در این حین کارگردان «ماجرای نیمروز» در گوش او چیزهایی گفت!

پناهی پشت تریبون با کنایه به محمدحسین مهدویان به عنوان نماد فیلمساز حکومتی و دولتی، گفت که «ما از اینکه فیلم های دولتی با بودجه های نجومی ساخته شود و صدها سالن هم در اختیارشان قرار بگیرد ناراحت نیستم، منتهی می خواهیم که در مقابل آنها یک سالن هم به ما (فیلمسازان مستقل) داده شود.»

اما بخش دیگر حواشی جشن انجمن منتقدان به صحبت های تهمینه میلانی باز می گشت. او در این مراسم به دلیل عدم حضور فیلم جدیدش «ملی و راه های نرفته اش» در جشن انجمن منتقدین، اعتراض  کرد و گفت که همچون جشنواره دولتی فیلم فجر، در جشن انجمن منتقدان هم فیلم او کنار گذاشته شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.