پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

در جشن منتقدان سینما از کدام بازیگران تجلیل می‌شود؟

در جشن منتقدان سینما از کدام بازیگران تجلیل می‌شود؟

دبیر یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران با بیان اینکه آراء این دوره از جشن منتقدان غافلگیرکننده است، از برپایی بزرگداشتی برای جمشید هاشم پور، گوهر خیراندیش، جمال امید و جلال مصطفوی خبر داد.
نشست خبری یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران با اعلام جزئیات، تشریح برنامه ها و رونمایی از پوستر جشن صبح شنبه، ۲۱ مردادماه در مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
در ابتدای این نشست جعفر گودرزی، دبیر، با بیان اینکه «در انجمن منتقدان توجه به جلوه های فرهنگی سینمای ایران رکن اصلی است و تمایز این جشنواره با دیگر جشنواره ها در این است که رأی های ما پاک، درست و بسیار تمیز و شفاف است»، گفت: «۲۶ مرداد ساعت ۱۹ این جشن در مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری آغاز می شود. ما در این دوره چهار بزرگداشت از جمشید هاشم پور، گوهر خیراندیش، جمال امید و جلال مصطفوی خواهیم داشت و همچنین یک نکوداشت از علی معلم که در چند دوره ریاست این انجمن را بر عهده داشت، انجام می شود.»
او همچنین تاکید کرد: «رأی های امسال جشن غافلگیرکننده است و تمام رأی ها بسیار شفاف بوده و هیچ دخل و تصرفی در آن نشده است.»
مسئول بخش آکادمی انجمن با اشاره به اینکه ۳۵۲ هنرمند ارزیابی شده اند، گفت:  «امسال ۵۱ اسم و امتیاز در بخش مکمل بازیگر مرد بررسی شدند و این واقعا حجم بالایی است. هر سال سوءتفاهم هایی در زمینه رأی گیری و دسته بندی آن ها صورت می گیرد که من قول می دهم چون آراء دوستان پیشکسوت و باسابقه متفاوت از آراء افراد کم سابقه تر است که باید حداقل چهار سال سابقه فعالیت در حوزه انتقاد و نویسندگی داشته باشند، در دسته بندی های خاص خود بررسی می شوند.»

منبع: isna.ir

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.