شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶

هزینه «به وقت شام» حاتمی‌کیا؛ ۸ میلیارد تومان

هزینه «به وقت شام» حاتمی‌کیا؛ ۸ میلیارد تومان

رئیس سازمان هنری رسانه ای اوج امروز در یک نشست خبری بودجه فیلم «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا را ۸ میلیارد تومان اعلام کرد و از تولید پنج فیلم سینمایی خبر داد که آثار جدید بهرام توکلی و مسعود ده نمکی در میان آنها هستند.

 

محمدحسنی درباره فیلم «به وقت شام» گفت: «آقای حاتمی کیا خواسته اند که در سکوت  کار پیش برود بخش اعظمی از فیلمبرداری نزدیک به ۷۰ درصد به پایان رسیده است این فیلم یک اثر بسیار سخت و طاقت فرسا است.»

او همچنین درباره هزینه زیر مجموعه های سازمان اوج توضیح داد: «همه مجموعه ها به لحاظ قیمت در اتاق شیشه ای هستند. یک اصل کلی داریم، پول هر پروژه را در نهایت ادب به موقع پرداخت می کنیم. مدیران فیلم و سریال ما در بیرون اوج دفتری ندارند و این روش در سلامت مالی پروژه ها تاثیر گذار است.  براورد مالی فیلم «به وقت شام» ۸ میلیارد تومان است اما همه در تلاش هستند که این فیلم به این هزینه نرسد.»

فیلم جدید حاتمی کیا با موضوع جنگ سوریه از اوایل خرداد در تهران کلید خورده و همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان اوج همچنین از مذاکره با مدیران سینمایی خبر داد: «در دو هفته گذشته مسولین سینمایی کشور به موسسه اوج آمدند در آن جلسه بحث های خوبی شد و قرار شد که با همکاری هایی که خواهیم داشت مجوز های لازم را برای شرکت های پخش بگیریم که در حوزه اکران بتوان حق مطلب آثار دغدغه مند را بیان کرد.»

منبع: آی سینما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.