شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶

کارگردان فنلاندی فیلم زندگی خالق «ارباب حلقه‌ها» را می‌سازد

کارگردان فنلاندی فیلم زندگی خالق «ارباب حلقه‌ها» را می‌سازد

فیلم زندگی جی. آر. آر. تالکین خالق مجموعه فانتزی کلاسیک «ارباب حلقه ها» توسط دمه کاروکسکی یکی از موفق ترین فیلمسازان سینمای حال حاضر فنلاند مقابل دوربین می رود. استودیوی «فاکس سرچ لایت» از سال ۲۰۱۳ در صدد ساخت این پروژه سینمایی است. داستان مجموعه رمان های حماسی تالکین که در سرزمین میانه رخ می دهد، الهام بخش ساخت سه گانه معروف «ارباب حلقه ها» و همچنین فیلم های «هابیت» پیتر جکسن بوده است.

به گزارش «ددلاین»، دیوید گلیسن نویسنده و کارگردان ایرلندی به همراه استیون برسفورد سناریوی زندگی تالکین را با تمرکز بر مضامینی همچون دوستی، عشق و الهام هنری نوشته اند. وقایع زندگی نویسنده و شاعر فقید انگلیسی در آستانه جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۴ روایت می شود. او از سال ۱۹۱۶ تا ۱۹۲۰ در نیروهای مسلح ارتش بریتانیا خدمت کرد و بعدتر، زمانی که در کالج مشغول به کار بود دو رمان معروفش را نوشت. تالکین در سال ۱۹۷۳ از دنیا رفت.

کتاب «هابیت» نخستین بار در سال ۱۹۳۷ منتشر شد. سپس تالکین بین سال های ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۹ مشغول نوشتن «ارباب حلقه ها» شد که بنا بود دنباله ای بر داستان «هابیت» باشد اما خودش تبدیل به اثری مفصل و حجیم شد. این مجموعه با فروش بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا، رکورد یکی از پرفروش ترین آثار ادبی تمام دوران ها را به نام خود ثبت کرده است.

کاروکسکی کارگردان ۴۰ ساله فنلاندی ساخت فیلم هایی همچون «حرامزاده و دلبر» (۲۰۰۵)، «خانه پروانه های سیاه» (۲۰۰۸)، «قلب شیر» (۲۰۱۳) و «تام اهل فنلاند» (۲۰۱۷) را در کارنامه دارد.

 

منبع: icinema.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.