جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶

جشنواره فیلم‌های انیمیشن «انسی» برندگان خود را شناخت

جشنواره فیلم‌های انیمیشن «انسی» برندگان خود را شناخت

انیمیشن های ژاپنی و فرانسوی – به جز انیمیشن ونسان ون گوگ به عنوان محصول مشترک انگلستان و لهستان- مهم ترین جوایز جشنواره بین المللی فیلم انیمیشن انسی ۲۰۱۷ را با خود به خانه بردند.

در چهل و یکمین مراسم اهدای جوایز این رویداد سینمایی که روز گذشته (شنبه) برگزار شد، انیمیشن دو بُعدی «لو روی دیوار» محصول ژاپن جایزه اصلی انسی معروف به «کریستال» را از آن خود کرد. جایزه هیات داوران جشنواره هم به دیگر محصول ژاپن با عنوان «در این گوشه دنیا» رسید و جایزه فیلم منتخب تماشاگران به انیمیشن «ونسان عاشق» اهدا شد که با ده دقیقه تشویق ایستاده مخاطبانش روبه رو شده بود.

به گزارش «ورایتی»، اهدای جایزه اصلی جشنواره به ساخته مساکی یوآسا از جمله مهم ترین اتفاقات غافلگیرکننده جشنواره امسال بود، چرا که مدعیان بسیار جدی تری در رشته انیمیشن بلند حضور داشتند. زعم منتقدان حاضر در این رویداد سینمایی، انیمیشن «لو روی دیوار» به نسبت سایر فیلم های بخش مسابقه در سطح پایین تری قرار داشت و با این حال، به عنوان برنده جایزه اصلی انسی ۲۰۱۷ تقدیر شد. این فیلم درباره دانش آموزی دبیرستانی است که با یک پری دریایی ملاقات می کند.

اما در میان برندگان جوایز رشته انیمیشن کوتاه، تنوع جغرافیایی بیش تری وجود داشت. جایزه کریستال این بخش به انیمیشن سوئدی «بار» (The Burden) رسید که اولین بار در بخش جنبی «دو هفته کارگردانان» کن جشنواره امسال روی پرده رفت و سر و صدا به راه انداخت.

جایزه ویژه هیات داوران هم به «غول آدمخوار» (the Ogre) محصول فرانسه اهدا شد. دیگر محصول فرانسه با عنوان «بابابزرگ والروس» جایزه فیلم منتخب تماشاگران را از آن خود کرد. همچنین، جایزه هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم انیمیشن انسی به «دختر بدجنس» (The Wicked Girl) محصول ترکیه رسید.

 

منبع: icinema.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.