جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶

بهترین بازیگر مرد جشنواره «کن ۲۰۱۷» را بیشتر بشناسید

بهترین بازیگر مرد جشنواره «کن ۲۰۱۷» را بیشتر بشناسید

«واکین (خواکین) فینیکس» برای بازی در فیلم «تو هرگز اینجا نبودی» جایزه ویژه و نخل طلای بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد.
فینیکس برای بازی در فیلم های گلادیاتور، سر به راه باش و استاد نامزد دریافت جایزه اسکار شده (یک نقش مکمل و دو نقش اول) که هیچ کدام را تصاحب نکرده است تا آنجا که امسال توانست نخل طلا را به خانه ببرد.
خواکین فینیکس با نام کامل «خواکین رافائل باتم» در پورتوریکو دیده بر جهان گشود. دوران کودکی فینیکس در خانواده پر جمعیتشان که ۵ برادر و خواهر بودند، به سختی گذشت.
او و برادران و خواهرانش برای امرار معاش در خیابان ها مدت ها به نوازندگی و اجرای نمایش مشغول بودند تا زمانی که آریس برتون که یکی از مدیران و استعدادیاب های مشهور هالیوود است، استعداد آن ها را کشف کرد و تصمیم گرفت آن ها را به جلوی دوربین بیاورد.
فونیکس ابتدا در تبلیغات تلویزیونی و نقش های کودکانه در سریال های تلویزیونی نظیر «هفت عروس برای هفت برادر» به کار گرفته میشد، اما رفته رفته توان بازیگری خود را بالا برد و در سال ۱۹۸۶ برای بازی در نقش مکس در فیلم «اردوگاه فضایی» تحسین تماشاگران را برانگیخت.
با افزایش سن، فینیکس نیز تنوع نقش آفرینی هایش را گسترش داد و توانست با بازی در فیلم «مرگ برای» به کارگردانی گاس ون سنت و بازی نیکول کیدمن خوش بدرخشد. اما شهرت فونیکس پس از بازی در نقش کومودوس در فیلم مشهور «گلادیاتور» بدست آمد که باعث شد وی نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال ۲۰۰۰ شود.
دو سال پس از موفقیت «گلادیاتور»، فینیکس بار دیگر با بازی در نقش کشیشی عصبی و درگیر هوس در فیلم «quills» توانست توجه ها را به خود جلب کند.
فینیکس در سال ۲۰۰۵ با بازی در نقش خواننده مشهور کانتری «جانی کش» در فیلم «راه رفتن روی خط» توانست برنده جایزه گلدن گلاب بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در آن سال شود، اما در اسکار رقابت را به فیلیپ سیمور هافمن باخت.
فینیکس پس از استراحتی نسبتا بلند مدت با فیلم «مرشد» به کارگردانی پُل توماس اندرسون بازگشت قدرتمندی به سینما داشت و در حالی که همگان انتظار داشتند وی بتواند برای بازی در این فیلم اسکار بهترین بازیگری را دریافت کند، جایزه به دنیل دی لوئیس برای فیلم «لینکلن» رسید. از فونیکس در حال حاضر به عنوان یکی از ده بازیگر برتر هالیوود نام برده می شود.

 

منبع: isna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.