چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶

«کیهان کلهر» به عنوان چهره برتر موسیقی ملل ۲۰۱۶ شناخته شد

«کیهان کلهر» به عنوان چهره برتر موسیقی ملل ۲۰۱۶ شناخته شد

انجمن منتقدان موسیقی ضبط شده آلمان جایزه خود را در دسته «موسیقی فولک/ ملل» در سال ۲۰۱۶ به آلبوم آلبوم «هاونیاز» اثر کیهان کلهر اختصاص داد.

پیش از نیز در سال ۲۰۱۳، آلبوم «Kulakulik Yakisirmi» کلهر به همراهی اردال ارزنجان، به دریافت این جایزه نایل شده بود.

«هاونیاز» نام آخرین آلبوم رسمی منتشر شده از کلهر با آهنگ سازی و نوازندگی اوست که خوانندگی آن را آینور دوغان، خواننده و موسیقیدان کُرد اهل کشور ترکیه برعهده داشته و البته آن را در ابتدای تابستان ۹۵ در خارج از ایران منتشر کرده است.
پرآوازه ‏ترین چهره بین‏ المللی موسیقی ایران، کیهان کلهر، هاونیاز را به صورت موسیقی ترکیبی ساخته که متشکل از: موسیقی فولکلور کُردی، با گویش کرمانجی با خوانندگی آینور دوغانAynur Dogan)) و آهنگ سازی و نوازندگی شاه کمان توسط خود او، که در آن سلمان قمبرف (Salman Gambarov) نوازنده اهل آذربایجان با پیانو و جمیل گوچگیری (Cemil Qocgiri) نوازنده ترکیه ای تنبور همراه کلهر هستند.

جایزه انجمن منتقدان موسیقی ضبط شده آلمان«Preis der deutschen Schallplattenkritik» از سال ۱۹۸۰ برای تنظیم نمودن «دقیق‏ترین استانداردها درزمینه دستاوردهای ممتاز و باکیفیت» در حوزه موسیقی ضبط شده (ریکورد) تأسیس شده است. جایزه انجمن منتقدان موسیقی ضبط شده آلمان شامل ۱۵۶ نفر از منتقدان موسیقی، نویسندگان، موسیقی شناسان و سردبیران در آلمان، اتریش و سوئیس است که به طور فعال در ارزیابی موسیقی ها نقش دارند.

منبع: تسنیم

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.