جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶

«آل پاچینو» ۷۷ ساله شد

«آل پاچینو» ۷۷ ساله شد

۲۵ آوریل ۲۰۱۶ یکی از بزرگترین بازیگران سینمای جهان و هالیوود وارد ۷۷ سالگی می شود. آل پاچینو نامی نیست که بتوان به راحتی آن را در سینما از ذهن مخاطبان پاک کرد.
وی بیشتر برای شیوه بازیگری سبک متد، پرشور و برون گرا خود و با بازی در سه گانه پدرخوانده و فیلم های بعد از ظهر سگی، بوی خوش زن و صورت زخمی شناخته می شود.
پاچینو تا به حال هشت بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. وی در سال ۱۹۹۲ با بازی در نقش سرهنگ فرانک اسلید در فیلم بوی خوش زن توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد. لقب پاچینو سلطان است و او را شاهکار بازیگری در تمام ادوار تاریخ سینمای جهان می دانند.
پاچینو در سال ۱۹۶۹ و با بازی در فیلم ناتالی و من توانست خود را به عنوان یک بازیگر قدرتمند معرفی کند، اما بازی وی در مجموعه فیلم های سه قسمتی پدرخوانده نام وی را در لیست برترین ها قرار دارد. آل پاچینو بخاطر بازی در پدرخوانده برای اولین بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.
او برای بازی در فیلمهایی چون کرامر علیه کرامر(۱۹۷۹)، اینک آخرالزمان، متولد چهارم جولای(۱۹۸۹) دعوت شد ولی قبول نکرد.
او همچنین بخاطر بازی در فیلم های سرپیکو، بعدازظهر سگی، پدرخوانده۲ و عدالت برای همه نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و همچنین به خاطر بازی در گلن گری گلن راس و دیک تریسی نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. در ضمن پاچینو دو بار برنده جایزه امی برای سریال های تو جک را نمی شناسی و فرشتگان در آمریکا شده است. جایزه امی، جایزه اسکار تلویزیونی است.
جایی که مرد سفید می گریزد، هنگ من، مرد ایرلندی و دابکا نام آثاری هستند که وی در سال جدید و در سن ۷۷ سالگی تجربه خواهد کرد. این نوع از فعالیت نشان می دهد که پاچینو در این سن و سال هم همچنان پر کار و تجربه گرا پیش می رود.

 

منبع: mizanonline.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.