جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶

تغییر در قوانین جوایز سینمایی گلدن گلوب

تغییر در قوانین جوایز سینمایی گلدن گلوب

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود از اعمال چند تغییر در قوانین مربوط به شاخه بهترین فیلم خارجی و انیمیشن بلند خبر داد.
پس از این که آکادمی اسکار چند تغییر در قوانین خود اعمال کرد، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که برگزارکننده جوایز سالانه گلدن گلوب است نیز اعلام کرد دوره آتی این رویداد سینمایی با تغییراتی در چند قانون همراه خواهد بود.

در شاخه بهترین انیمشن بلند که پیش از این جایزه به یک یا دو نفر شامل کارگردان اثر و یک تهیه کننده با سابقه تهیه کنندگی اعطاء می شد، بر اساس قوانین جدید جایزه این شاخه به کارگردان و یا کارگردانان اثر (چندین کارگردان) ویک تهیه کننده منتخب اثر طبق قوانین انجمن تهیه کنندگان آمریکا اعطاء می شود.

بطور مشابه در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز سینمایی گلدن گلوب که پیش از این جایزه تنها به کارگردان اثر اعطاء می شد، از این پس امکان اعطای جایزه به دو یا چند کارگردان یک فیلم نیز فراهم شده است.

در قانون دیگری در شاخه فیلم غیرانگلیسی نیز فیلم های امیدوار به کسب جایزه پیش از این که فیلم را وارد این جوایز سینمایی کنند باید یک نمایش رسمی در انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) داشته باشند و فیلم های خارجی که تا قبل از اول نوامبر برای این اکران اقدام نکنند ضمانتی برای دریافت زمان نمایش اختصاصی نخواهند داشت.

مراسم هفتادوپنجمین دوره جوایز سینمایی گلدن گلوب روز ۷ ژانویه ۲۰۱۸ (۱۷ دی ماه) برگزار می شود.

 

منبع: isna.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.