پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

«کارمن دلورفیس» ۸۵ ساله، پیرترین مدل جهان

«کارمن دلورفیس» ۸۵ ساله، پیرترین مدل جهان

دنیای جذاب مد و لباس جهان، همچون جهان استیج و پرده نقره ای، مخاطبان پر و پا قرص فراوانی دارد که این روزها با جادوی شبکه های اجتماعی و فناوری اطلاعات، بیش از هر زمانی، در کانون توجه کاربران جامعه اطلاعاتی جهان قرار دارد.

دنیای فشن، بخشی از دنیای جذاب تبلیغات است و از طریق آن، می توان به سبک زندگی اقوام در اقصی نقاط جهان پی برد. مد و لباس، ریشه در آیین ها و سنت های مردم دارد و به همین خاطر، یکی از جذاب ترین بخش های جامعه شناسی به خصوص در مقولات فرهنگی، ظرفیت شناسی مد و لباس است که البته فرصت های بسیاری را نیز در اختیار فعالان این عرصه قرار می دهد.

قرن بیستم، قرن تبلور دنیای فشن و تولد برندهای مختلفی بود که رنگ ها و طرح ها را با جادوی طراحان مزون، به آثار جذاب برای میلیاردها شهروند کره زمین تبدیل کرده و سبک زندگی خاص نشات گرفته از مد روز را در دهه های مختلف، به ارمغان آوردند. دنیای مد، سبب شد تا برخی از شهرها و کشورهای دنیا، همواره در کانون توجه عاشقان مد و لباس و جواهرات قرار بگیرد که لندن، میلان و پاریس تا نیویورک و توکیو، با فشن ویک ها و مزون های الهام بخش مد و لباس، اکنون پایتخت های هیجان انگیزی برای عاشقان این عرصه به شمار می روند.

البته باید به این نام های شناخته شده، شهرهای دیگری همچون برلین را نیز اضافه کرد که قصد دارد تا بزودی، قطب فشن تک (fashionTech)  جهان شده و سبک جدیدی از دنیای مد دیجیتالی را با ژاکت و لباس های روز و شب الکترونیکی در اختیار مخاطبان دنیای مد قرار دهد.

گزارش امروز سرویس هنری روزیاتو، امروز به سراغ پیر ترین فعال مد و لباس جهان رفته است و تلاش دارد تا از زوایای مختلف، نگاهی اجمالی داشته باشد به زندگی کارمن دلورفیس، بانوی هشتاد و پنج ساله مد جهان.

با مد گردی امروز، همراه ما باشید.

داستان کارمن: پیرِ فشن ویک های جهان

کارمن، بانوی آمریکایی که خود به تنهایی، برندی در دنیای برندهای جذاب دنیای مد و لباس بانوان و مردان محسوب می شود. او را باید یکی از معروف ترین بانوان کهنسال جهان دانست که عمری را صرف طراحی و تربیت فعالان مد و لباس کرده است. او ۸۵ سال پیش در نیویورک، پایتخت امروزی مد و لباس ایالات متحده، شهر دونالد ترامپ بساز بفروش، به دنیا آمد.

قد صد و هفتاد سانتیمتری این بانوی کهنسال دنیای مد و لباس در کنار رنگ موی نقره ای که تناسب خاصی با رنگ چشمانش دارد، در کنار میمیک چهره و استایل جذابش، وی را برای این دنیای رنگارنگ، همچنان در کانون توجه فشن ویک ها و برندهای لباس و جواهرات سالمندان و لاکچری بازها قرار داده است.

حضور وی در دنیای مد، به اقدام پدر خوانده اش در سال ۱۹۴۶ میلادی باز می گردد که نسبت به معرفی وی به عنوان مدل به مجله معروف تلاش کرد.

از آن زمان بود که کارمن ۱۵ ساله، توانست نخستین قرارداد مدلینگ خود را با این نشریه مطرح دنیای فشن به ازای هر ساعت فعالیت ۷ دلار، منعقد کند. اروین بلومنفلد، عکاس مشهور ووگ در سال ۱۹۴۶ میلادی، تصویری از کارمن را بر روی جلد ووگ منتشر کرد.

کارمن، به عنوان مدلی که یادآور شخصیت های کارتونی کودکان از جمله شنل قرمزی، سفید برقی و سیندرلا است، ایفای نقش نمود که در شهرت وی تاثیر بسزایی داشت.

منبع: rooziato.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.