شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

اتفاقات فمینیستی و به‌یادماندنی گلدن گلوب ۲۰۱۷

اتفاقات فمینیستی و به‌یادماندنی گلدن گلوب ۲۰۱۷

سخنرانی وایولا دیویس (Viola Davis) در حال ستایش از مریل استریپ (Meryl Streep) و گفتن اینکه چقدر از این هنرپیشه توانا الهام گرفته و یا مد لباسِ -کت شلوار تاکسیدو- ایوان ریچل وود (Evan Rachel Woods) از صحنه های متعدد فمینیستی در گلدن گلوب امسال بودند.
حمایت زیاد زنان هنرمند از هم و تعریف از یکدیگر اتفاقی بود که بارها در این شب شاهد آن بودیم، ولی حتی مردان هم به این جرگه پیوستند. معمولاً آقایان در سخنان بعد از اهدای جوایزشان، از همسرانشان تشکر می کنند، ولی رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) این رسم را یک پله بالاتر برد و گفت که اوا مندز (Eva Mendes) به عنوان همسر و مادر دو دخترش برایش سنگ تمام گذاشته است. در ادامه نیم نگاهی کوتاه به می کنیم به اینگونه لحظات گلدن گلوب ۲۰۱۷:

اهدای جایزه ی ستایش یک عمر کاری به مریل استریپ توسط وایولا دیویس (Viola Davis)
وایولا یکشنبه شب، در حال اهدای جایزه سیسیل بی دومیل (Cecil B. DeMille) راجع به اینکه چقدر برای مریل استریپ احترام قائل است صحبت کرد.
این برنده جایزه گلدن گلوب گفت که هنرمندی استریپ برای همه  ما یادآور “تأثیر هنرمند بودن است و این باعث می شود که احساس کنیم تنها نیستم”. این بازیگر که با استریپ در فیلم شَک «Doubt» همکاری داشته است به او گفت که ” تو باعث می شوی که به هنرمند بودنم افتخار کنم، باعث می شوی احساس کنم که چیز هایی که دارم، بدنم، صورتم و سِنم برایم کافی است”.

مریل استریپ (Meryl Streep) همه را به یکدلی می خواند
سخنان استریپ بدون نام بردن از ترامپ، او را هدف قرار داده بود. او که برای زحمات سالیانش موردستایش قرارگرفته بود، درباره ی سوءاستفاده از قدرت سخن راند و از لزوم حمایت از کسانی که از حق خود محروم مانده اند صحبت کرد.
«بی احترامی موجب بی احترامی می شود و خشونت، خشونت به  همراه خواهد داشت. زمانی که قدرتمندان از جایگاه خود برای کوچک کردن دیگران استفاده کنند همه بازنده خواهند بود». در پایان سخنانش او گفته  ای از کری فیشر (Carrie Fisher) را بازگو کرد:

«دوست عزیز و مرحومم پرنسس لیا یک بار به من گفت که از قلب شکسته ات استفاده کن و آن را به هنر تبدیل کن»

ایوان ریچل وود (Evan Rachel Wood) از قصد، کت وشلوار پوشیده بود
«من پیراهن دوست دارم، نمی خواهم اعتراضی به پیراهن (پوشیدن) داشته باشم» این گفته ی وود بر روی فرش قرمز بود. او در توضیح گفته اش می گوید که شش بار در گلدن گلوب شرکت کرده و هر بار پیراهن به تن داشته است. این بازیگر سریال وست ورلد می گوید:

«می خواستم زنان جوان و دختران بدانند که لازم نیست حتماً پیراهن به تن کنند و این یک لزوم نیست. فقط خودتان باشید، زیرا ارزش شما به لباستان نیست»

توضیح اما استون (Emma Stone) در مورد پیراهن شبش
اما استون قصدی برای اختصاص مصاحبه قبل از مراسمش، به لباس و مد نداشت (معمولاً خانم ها درباره لباس و طراح آن صحبت می کنند). از این بازیگر فیلم لالا لند درباره ی لباسش سؤال کردند و او به جای اینکه والنتینو را طراح لباسش بخواند، هوشمندانه و صادقانه در جواب گفت: “صورتیِ و روش ستاره دارد”

تقدیر سارا پالسون (Sarah Paulson)  از مارسیا کلارک (Marcia Clark)
سارا پالسون بار دیگر پس از دریافت جایزه برای نقشی که در The People v. O.J. Simpson بازی می کند از این زن قدردانی کرد.
«این برای مارسیا کلارک است، تو الهام بخش من بودی. اگر بتوانم زندگی ام را با ذره ای از نبوغ، صداقت و ثابت قدمیت پیش ببرم در راهی قرار می گیرم که باید در آن پیش رفت»

منبع: نماوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.