شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶

چارلی چاپلین ایرانی کیست؟

چارلی چاپلین ایرانی کیست؟

مستند «روایتی از زندگی سعدی افشار» به کارگردانی امیرحسین گوران، با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در مرحله ی فیلمبرداری است.

این فیلم مستند به دنبال به تصویر کشیدن دورانی از زندگی پُر فراز و نشیب «سعدی افشار» و اتفاقات پس از درگذشت اوست.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، گوران با اظهار این مطلب افزود: سعدی افشار در این فیلم مستند، به بیان تجربیات و گفته های قلبی اش که در هیچ فیلم یا منبعی ثبت نشده، پرداخته است. این هنرمند یکی از معدود بازیگران صاحب سبک تئاتر روحوضی ایران است که او را چارلی چاپلین دوم جهان می دانند!

وی تاکید کرد: بخش هایی از فیلم «روایتی از زندگی سعدی افشار» در سال های پایانی عمر او فیلمبرداری شده است. بخشی دیگر از فیلم که گفتگو با همدوره ای های او هست، هنوز تصویربرداری نشده و یک هفته دیگر به پایان می رسد.

به گفته گوران، در این مستند با هنرمندانی چون محمود عزیزی، محمدحسین ناصربخت، غلام بابوته، داود فتحعلی بیگی، زنده یاد رضا رضامندی، مرجان قمر و جواد انصافی مصاحبه شده است. همچنین علی نصیریان و زنده یاد مرتضی احمدی نیز اطلاعاتی را در اختیار وی برای ساخت این مستند قرار داده اند.

سعدی افشار متولد سال ۱۳۱۳ در تهران و بازیگر نقش های کمدی موسوم به سیاه بازی یا تخته حوضی بود که از سال ۱۳۳۰ روی صحنه رفت و بیش از پنج دهه در این زمینه به ایفای نقش پرداخت. وی فروردین ۱۳۹۲ درگذشت.

امیرحسین گوران پیش از این مستندی پیرامون موزه و شخصیت ملک ساخته بود و همزمان با ساخت «روایتی از زندگی سعدی افشار»، در حال تولید مستند دیگری با موضوع آپارتچی های سینما است.

منبع: تهران پرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.