پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶

«جان اسنو» ۳۰ ساله شد

«جان اسنو» ۳۰ ساله شد
«کیت هرینگتون» بازیگر سریال مشهور «بازی تاج و تخت» که همه او را با نامش در سریال یعنی «جان اسنو» می شناسند، امروز  ۳۰ ساله شد.
کیت هرینگتون ۲۶ دسامبر ۱۹۸۶ در محله آکتون شهر لندن در خانواده ای هنری به دنیا آمد. مادرش «دبورا جین» سالها در لندن به نمایشنامه نویسی مشغول بود و پدر «ریچارد هرینگتون» یکی از بزرگترین تاجران انگلستان بود.
کیت دوران تحصیلات ابتدایی را در مدرسه SOUTHFIELD بین سالهای ۱۹۹۲–۱۹۹۸گذراند و دوران دبیرستان را نیز در مدرسه Chantra تا سال ۲۰۰۳ پشت سر گذاشت.

سال ۲۰۱۱ نقطه عطفی در زندگی هنری این بازیگر هالیوود محسوب می شود. درست در همین سال بود که جیسون لاتینو برای بازی ویدیویی «بازی تاج و تخت» از هرینگتون دعوت کرد و پس از آن وی در نقش «جان اسنو» به یکی از معروف ترین بازیگران سریال مبدل شد.

وی نخستین بار در سال ۲۰۱۲ با حضور در فیلم سه بعدی «تپه خاموش» وارد عرصه بازیگری شد و تنها دو سال بعد در فیلم حماسی «پمپی» توانایی های خود در سینما را به رخ کشید.

هرینگتون تاکنون دوازده بار برای نقش آفرینی در سریال «بازی تاج و تخت» نامزد دریافت جوایز گوناگون شده و توانسته دو بار این جایزه را از آن خود نماید.

این بازیگر جوان سینما و تلویزیون امریکا در حال حاضر فیلمبرداری فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» و فیلم سینمایی «زندگی و مرگ جان داناوان» را در برنامه دارد.

منبع: میزان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.