سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶

از بازیگر نقش پزشک دهکده چه خبر؟

از بازیگر نقش پزشک دهکده چه خبر؟
امروز شما را با یکی از شخصیت های معروف انگلیسی که سال ها شاهد هنرمندی وی در سریال پر بیننده پزشک دهکده بودیم، آشنا می کنیم.

جین سیمور

جین سیمور (jane Seymour) که خیلی از مخاطبان تلویزیون ایران به واسطه پخش سریال جذاب و خانوادگی پزشک دهکده، وی را در ذهن دارند، در ۱۵ فوریه ۱۹۵۱ میلادی در شهر هایزمدلسکس انگلستان به دنیا آمد. گر چه جین، هیچ گاه در زمینه پزشکی فعالیت نکرد، اما پدرش، متخصص زنان و زایمان بود و از جمله لهستانی های مهاجر این کشور به شمار می آید.

مادر ایشان که میک نام دارد، پرستار بوده و در هلند متولد شد. مادرش در زمان جنگ جهانی دوم، از جمله اسرای جنگی متفقین بود.

جین سیمور، در زمان تولد به نام جویس پنلوپه ویلهلمینا فرنگبرگ نام گذاری شده که پس از ۱۷ سال، او نام آسان جین سیمور را برگزید که در واقع این نام، نام همسر هنری هشتم، پادشاه انگلستان است که در قرن شانزدهم میلادی زندگی می کرد.

سبک زندگی پزشک دهکده

گر چه جین در این سریال به خوبی نقش یک پزشک زن متعهد و مهربان و تلاشگر را بازی می کند، اما در دنیای واقعی نیز، مراقبت های بهداشتی و پزشکی را در  دستور کار دارد. اهمیت وی به پوست و مراقبت های پوستی با استفاده از لوسیون های گوناگون، سبب شده تا پوست او در دهه شصت زندگیش، جوان تر از هم سن و سال های او به نظر برسد.

در حالی که وی، هیچ گاه بر خلاف برخی از بازیگران انگلیسی و هالیوودی، زیر تیغ جراحان برای عمل های زیبایی گونه و چانه و امثالهم نرفته است. وی مخالف رژیم های غذایی سخت است و تنها معتقد است که در زندگی باید غذای سالم مصرف کرد و از غذاهای حجیم و پر کالری دوری کرد.

وی با توجه به جراحی کمر خود، خیلی نمی تواند تحرک شدید ورزشی داشته باشد و گاها پیاده روی می کند. اما همواره تلاش می کند تا در کوچکترین فضا، تحرک داشته و به همین خاطر، ایروبیک و پیلاتس و کار با وزنه های سبک را در خانه انجام می دهد.

وی یکی از دلایل شادابی خود را که تاثیر زیادی بر کارکرد بدن و همچنین شادابی چهره و پوستش داشته است را دارویی به نام خنده می داند که به قول ایرانی ها، بر هر درد بی درمان دواست.

درس هایی از پزشک دهکده

صبوری، متانت و تلاش برای کمک به دیگران، درس هایی بود که جین سیمور در این درام خانوادگی آمریکایی به مخاطبان خود یاد می داد.

علاقه وی به طراحی مبلمان، دکوراسیون، طراحی اکسسوری و فعالیت های مدلینگ و فشن در سه دهه اخیر نشان می دهد که طیف فعالیت های هنری ایشان، بر خلاف برخی از هنرپیشه های انگلیسی و آمریکایی، به دنیای پرده نقره ای خلاصه نشده و از طریق آموزش های کوتاه مدت، توانسته در عرصه های مختلف طراحی، از طریق برند خود، فعالیت های گسترده ای انجام دهد.

منبع: روزیاتو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.