شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

«قاتل اهلی» به جشنواره نمی‌رسد/ مسعود کیمیایی از تهیه کننده شکایت کرد

«قاتل اهلی» به جشنواره نمی‌رسد/ مسعود کیمیایی از تهیه کننده شکایت کرد

مسعود کیمیایی کارگردان شناخته شده سینمای ایران به دلیل برخی مشکلاتی که در تولید «قاتل اهلی» به وجود آمده، از تهیه کننده این فیلم به خانه سینما و وزارت ارشاد شکایت کرده است. با توجه به این اتفاق و سکانس های باقی مانده که فیلمبرداری نشده اند، هرچند که فرم شرکت در جشنواره برای این فیلم پر شده، اما «قاتل اهلی» به احتمال زیاد به این رویداد سالانه سینمای ایران نخواهد رسید.

از یک ماه گذشته اختلافات به وجود آمده بر سر آخرین ساخته مسعود کیمیایی «قاتل اهلی» به شکل پراکنده در برخی رسانه ها منتشر شده بود و در حالی که اواخر مهرماه خبر به پایان رسیدن تدوین «قاتل اهلی» منتشر شده بود، اما سکانس هایی از این فیلم از جمله سکانس  پایانی «قاتل اهلی» که مدنظر مسعود کیمیایی است هنوز فیلبمرداری نشده و این فیلم در غیاب کارگردان تدوین شده است.

مسعود کیمیایی به دلیل مشکلاتی که برای «قاتل اهلی» وجود آمده، از منصور لشگری قوچانی تهیه کننده این فیلم به خانه سینما و وزارت ارشاد شکایت کرده است. با توجه به این شکایت و علی رغم جلسه ای که مسعود کیمیایی و منصور لشگری قوچانی با محمد حیدری دبیر جشنواره فیلم فجر داشته اند، این فیلم به احتمال بسیار زیاد به سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر نخواهد رسید.

اما به جز تدوین این فیلم که در غیاب مسعود کیمیایی انجام شده، ساخت موسیقی این فیلم هم بدون اطلاع کارگردان «قاتل اهلی» ساخته شده است. مسعود کیمیایی تمایل داشته که بهزاد عبدی موسیقی جدید ترین  ساخته اش را بر عهده بگیرد، اما تهیه کننده این فیلم با اشخاص دیگری برای ساخت موسیقی این فیلم به توافق رسیده است.

یکی از اصلی ترین بندهای مورد اختلاف در این فیلم، به برآورده نشدن خواسته های مسعود کیمیایی از جمله سکانس های باقی مانده و عدم پرداخت حق و حقوق عوامل این فیلم باز می گردد، که باعث شده که باعث شده قصه «قاتل اهلی» از نظر کیمیایی به نوعی ناقص و ناتمام باقی بماند.

منبع: آی سینما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.