کالکسه سواری سفیر ایران در لندن با همسرش در کاخ باکینگهام

کالکسه سواری سفیر ایران در لندن با همسرش در کاخ باکینگهام

«حمید بعیدی نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن طی مراسمی تشریفاتی ، اصل استوارنامه خود را به ملکه الیزابت دوم در کاخ باکینگهام تسلیم کرد. او در اینستاگرام خود نوشت:

«امروز در ملاقاتي كه با ملكه اليزابت در كاخ باكينگهام صورت گرفت استوارنامه خود را رسما به وي تقديم نمودم. انگلستان كشور سنت ها و پروتكلها ميباشد و طبيعتا اين ديدار و تحويل استوارنامه نيز داراي پروتكلهاي مخصوصي است. كالسكه هاي مخصوص سلطنتي براي بردن سفرا و همسران آنها به اقامتگاه سفير رفته و سپس با طي كل مسير به كاخ ملكه وارد ميشوند. طبق رويه هاي ديپلماتيك، سفرا در بدو ورود، با تحويل رونوشت استوارنامه خود به وزارت امور خارجه، كار رسمي خود را بعنوان سفير آغاز مي كنند ولي اصل استوارنامه را در زمان مناسب كه معمولا طول مي كشد به ملكه مي دهند.
ملكه انگلستان به گرمي استوارنامه را كه به امضاي رياست محترم جمهوري رسيده بود، دريافت نمود و ابراز اميدواري نمود كه ارتقاء جديد روابط دو كشور باعث گردد كه همكاري انگلستان و جمهوري اسلامي ايران هر چه بيشتر منافع دو ملت را در بر داشته باشد. در اين ملاقات از جمله در خصوص شرايط نوين جهان معاصر و چالش هاي جديدي كه اين شرايط براي كشورها در آسيا، اروپا، آمريكا و خاورميانه ايجاد كرده است، گفتگو بعمل آمد.»

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.