پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶

فیلم توقیف‌شده‌ کیانوش عیاری در آمریکا اکران می شود

فیلم توقیف‌شده‌ کیانوش عیاری در آمریکا اکران می شود

«خانه ی پدری» ساخته  تحسین شده  کیانوش عیاری در سی و دومین جشنواره ی فیلم فجر نمایش داده شد اما برای اکران عمومی با مشکلات فراوانی مواجه شد و در نهایت توقیف شد. این فیلم حالا پس از کش و قوس های فراوان در آمریکا روی پرده ی سینماها خواهد رفت.
اولین اکران این فیلم چهاردهم آذرماه برابر با چهارم  ماه دسامبر، ساعت ۱۹ به وقت محلی در شیکاگو خواهد بود و پس از آن اکران «خانه پدری» در شهرهای دیگر آمریکا ادامه خواهد یافت.
«خانه ی پدری» فیلم جنجالی کیانوش عیاری ساخته ی سال ۸۹ است. این فیلم پس از ۳ سال توقیف در جشنواره ی فجر سال ۹۱ نمایش داده شد و تحسین منتقدان را برانگیخت. «خانه ی پدری» همچنین برنده  ی تندیس بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی از هشتمین جشن انجمن منتقدان سینمایی است که با وجود داشتن پروانه  ی نمایش فقط دو روز در گروه هنر و تجربه در  دی ماه سال ۹۳ در تهران اکران و بعد از پرده پایین کشیده شد.

«خانه پدری» با بازی مهدی هاشمی، شهاب حسینی، مهران رجبی، ناصر هاشمی و نازنین فراهانی محصول سال ۸۹ است، درباره ی داستان یک خانه ی قدیمی است که اواخر دوره ی قاجار تا اواخر دهه ی ۷۰ را در چند اپیزود روایت می کند و مسائل و مشکلات زنان ایرانی را در ۷۰ سال اخیر به تصویر کشیده است.

در این فیلم که تماشای آن برای افراد زیر ۱۶ سال توصیه نمی شود، ناصر هاشمی (نقش جوانی) و مهدی هاشمی (نقش میانسالی و پیری) شخصیت اصلی این فیلم با نام محتشم را که روایت زندگی اش از پانزده تا هشتادسالگی به تصویر کشیده شده است بازی می کنند.

اکران «خانه پدری» کیانوش عیاری در آمریکا توسط «شید فیلم» انجام می شود و این فیلم برای اکران در شهرهای شیکاگو، دالاس، سن فرانسیسکو، بوستون، سن خوزه، نیومکزیکو، جورجیا و مینه سوتا آماده شده است.

منبع: فیلم نت نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.